عمومی

آبله میمون به مازندران رسیده است؟

روز گذشته خبری به همراه تصویر یک بیمار در فضای مجازی استان منتشر شد و اعلام شد که این فرد روز جمعه 7 اسفندماه با علائم پوستی مشابه به یکی از داروخانه های بدون نسخه در شهرستان بابل مراجعه کرده است. به اَبَلَه מימוני دلت است

ابله ميمون به مازندران رشته است؟

در این گزارش اعلام شد که فرزند این فرد نیز درگیر این بیماری است و اکنون رو به بهبودی است اما پدر خانواده نیز درگیر این بیماری است و تحت مداوا توسط پزشک قرار دارد.

دکتر حسین جلاحی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: کارشناسان این دانشگاه تنها پس از اطلاع از این حادثه موضوع را پیگیری و ظرف 24 ساعت فرد مورد نظر را شناسایی کردند.

وی افزود: ستید پستی و بیماری های عفونی دانشگاه با تشخیص بیماری های مختلف در حال حاضر در دست بررسی است و در نهایت باید نمونه برداری شود.

دکتر حسین جلاحی ادامه داد: امروز از این فرد نمونه برداری شد و در حال حاضر کارشناسان در حال انجام آزمایشات لازم بر روی این فرد مشکوک به سیفلیس هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: بیماری کبدی مانند ویروس کرونا پخش نمی شود بنابراین مردم نگران نباشند زیرا گروه دانشگاه علوم پزشکی با دقت در حال انجام آزمایشات هستند.

233233

دکمه بازگشت به بالا