اخبار استانی

آزمایشگاه تشخیص مولکولی در واحد اصفهان آغاز به‌کار کرد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا در اصفهان ، آزمایشگاه تشخیص مولکولی فروغ آزما با همکاری شرکت بیوتکنولوژی حکیم جهت شناسایی و کنترل Covid-19 در مرحله اول با حضور دکتر محمد مهدی طهرانچی راه اندازی شد. دانشگاه آزاد اسلامی.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان در این مراسم گفت: این جامعه برای تشخیص سریع بیماری ایجاد شده است.

آرش قدوسی افزود: با همکاری تیم علمی و تحقیقاتی در شرکت بیوتکنولوژی حکیم که از زمان شیوع بیماری در حال تولید کیت تشخیصی تاج PCR است ، اقدامات لازم برای ایجاد و دستیابی به قانونی بودن انجام شد. مجوزهای آزمایشگاهی تشخیص مولکولی فروغ آزما آغاز شد.

یکی از اعضای مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی در اصفهان اظهار داشت: این فرآیند از اکتبر تا مارس 2017 حدود 6 ماه به طول انجامید و اکنون کلیه مجوزهای قانونی این آزمایشگاه ، توافق اصولی ، تأیید فنی انستیتو پاستور ایران و آزمایشگاه مرجع بهداشتی و پروانه بهره برداری.

ایجاد آزمایشگاه تشخیصی مولکولی فروغ آزما در معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در اصفهان.

وی با بیان اینکه این آزمایشگاه اولین مرکز تشخیصی تخصصی در زمینه Covid-19 در دانشگاه اسلامی آزید است و آماده ارائه خدمات عمومی به مردم در تشخیص تاج مولکولی است ، افزود: علاوه بر تاج ، خدمات پزشکی تخصصی ارائه می دهد. در زمینه تشخیص سایر عفونتهای ویروسی شایع بخشی از برنامه های آینده آزمایشگاه است.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان گفت: این آزمایشگاه می تواند بستر مناسبی را برای فعالیت های تحقیقاتی و تولیدی در زمینه بیماری های ویروسی ، با تجهیزات و فضاهای ویروس شناسی و بیوتکنولوژی فراهم کند. از آزمایشگاه های پژوهشگاه مرکزی اصفهان (خوراسگان) استفاده شده است و هزینه ای در این زمینه انجام نشده است و هزینه های انجام شده در رابطه با این پروژه عمدتا مربوط به اخذ مجوزهای قانونی و مواد مصرفی و کیت ها برای فرآیند تشخیص تاج است.

انتهای پیام / 4103/4062 /

دکمه بازگشت به بالا