اخبار استانی

آغاز فرآیند صدور مجوز بازگشایی مهدهای کودک و مراکز پیش دبستانی / از سر گیری فعالیت حضوری مدارس استثنائی در خراسان رضوی

به گزارش اخبار استانی، قاسمعلی خدابنده با بیان اینکه بر اساس تصمیم پادگان ضد تاج کشور در هر استان یک فرد مبتلا به امیکرون رویت شد، باید شرایط ویژه در استان اعلام شود، از جمله در استان های دارای تنش جدید اومیکرون. در استان خراسان رضوی مشاهده شد، لذا ستاد مبارزه با کرونا استان تصمیم به تعطیلی این مدارس و مراکز بر اساس پارامترهای مشاهدات بر سلامت نوآموزان، خانواده ها و همکاران و مهدکودک ها، پیش دبستانی ها و مدارس استثنایی گرفت.

وی افزود: با توجه به بازدیدهای دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش از مهدکودک ها و پیش دبستانی ها، نگرانی در مورد سلامت نوآموزان وجود داشت، زیرا این نوآموزان نمی توانند دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند و به احتمال زیاد در معرض این ویروس قرار دارند. ” خانواده ای برای نقل مکان و مشاهده پیام رسان در استان وجود داشت.

خدابنده با بیان اینکه در دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش مشغول به تحصیل بودم، گفت: در نهایت در جلسه ستاد مبارزه با کرونا استان در هفته جاری مصوب شد که این مدارس و مراکز بر اساس شرایط خاص و دستورالعمل های بهداشتی مجوز فعالیت خود را دریافت کنند. : امروز سه شنبه 5 دی دستورالعمل بازگشایی این مراکز به ادارات آموزش و پرورش ارسال می شود که بر این اساس مهدکودک و مهدکودک پس از جلسه با نماینده دانشگاه علوم پزشکی و بررسی درخواست کتبی ارائه خواهند کرد. شرایط و قابلیت ها، می توانند از اداره آموزش و پرورش برای شروع فعالیت های حضوری خود مجوز بگیرند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در پایان اظهار داشت: در این میان کلیه مدارس استثنایی از فردا چهارشنبه 29 دی ماه با رعایت دقیق رویه های بهداشتی فعالیت آموزشی شخصی خود را به صورت رسمی آغاز می کنند.

48

دکمه بازگشت به بالا