عمومی

آلودگی هوای اراک و شازند حاصل اختلال در سبد سوخت و انرژی است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، فرزاد مخلص الائمه ظهر پنج شنبه در مراسم افتتاحیه اولین خط تولید سلول خورشیدی در شهرستان خمین اظهار داشت: به فرموده رهبر معظم انقلاب، علاج مشکلات کشور است. مقاومت. اقتصاد دانش بنیان و اقتصاد دو رکن اقتصاد مردمی. این شرکت اقتصاد دولتی و بخش خصوصی را به صورت واقعی انجام می دهد، سیاست کلی انرژی در سال 1379 توسط رهبری ابلاغ شد و بند “ب” این سیاست ها در مورد منابع غیر نفتی و گازی اعمال می شود.

وی ادامه داد: اما به دلیل اقتصاد ضعیف بخش برق کشور تقریبا انرژی است. قابل پخش نقش کوچکی دارند.

استاندار مرکزی گفت: حدود 73 درصد برق کشور از طریق گاز تولید می شود که معایب خود را دارد و وابستگی زیادی به گاز دارد. مشخص نیست در سال های آینده بتوانیم گاز مورد نیاز خود را تامین کنیم یا خیر و از طرفی مصرف گاز رو به افزایش است و متاسفانه با افزایش تعداد بیماران سرطانی مانند اراک و شازند مواجه هستیم. شهرهای آلوده در نتیجه اختلال در سبد سوخت و انرژی .. است.

صادقانه به جایگاه ایران در اطلس انرژی اشاره می کنم قابل پخش در دنیا گفت: متاسفانه سطح مصرف انرژی. قابل پخش در کشور ناچیز است، هنوز به استفاده از این توان نرسیده ایم و امیدواریم وزارت نیرو با اقدامات زیربنایی، حوزه برق را در حوزه انرژی اصلاح کند. قابل پخش آن را بیشتر از همیشه در نظر بگیرید.

وی بر لزوم وجود نیروگاه های حرارتی در کنار نیروگاه تاکید کرد قابل پخش پس در کنار نیروگاه 1000 مگاواتی، نیروگاه 50 مگاواتی قابل پخش چه چیزی قرار دهیم.

استاندار مرکزی ادامه داد: استاندار مرکزی آمادگی رفع موانع و شکستن فضا را دارد بوروکراتیک ادارات ذی صلاح استان را اداره می کند و برای تولید موانع ایجاد می کند فناوران شکست خواهیم خورد.

دکمه بازگشت به بالا