اخبار استانی

آمریکا در خفا اوکراین را به مذاکره با روسیه ترغیب می کند

واشنگتن پست؛

در این گزارش آمده است که دولت واشنگتن با وجود دفاع از مسکو، خواستار بازگشت اوکراین به میز مذاکره با روسیه شده است.

به گزارش خبرگزاری منطقه و جهان، روزنامه «واشنگتن پست» گزارش داد که دولت واشنگتن در تلاش است آنها را برای مذاکره با روسیه متقاعد کند.

در حالی که اوکراین هرگونه مذاکره با مسکو را مشروط به قدرت ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه کرده است، آمریکا از رهبران خواسته است این موضع را کوتاه کنند.

البته واشنگتن نسخه ای از منبع را منتشر کرده و گفته است که درخواست مقامات آمریکایی از کی یف این است که آنها را تحت فشار قرار ندهند تا پشت میز مذاکره بنشینند، اما این اقدامی حساب شده برای اطمینان از حفظ حمایت سایر کشورها است. اوکراین در میان نگرانی از طولانی شدن جنگ.

واشنگتن پست گزارش می دهد که رویکرد جو بایدن، رئیس جمهور دموکرات ایالات متحده، در قبال جنگ در اوکراین پیچیده است، زیرا علیرغم اتخاذ موضعی آشکار بر اساس کمک کلان به کیف، او از تلاش برای یافتن راهی دست برنداشته است. برای پایان دادن به آن، هشت ماه از زمان شروع آن یک بحران بوده است و به اندازه ای است که اقتصاد جهانی را همزمان با نگرانی از افزایش تنش ها تا سطح هسته ای در کانون توجه قرار دهد.

البته همانطور که واشنگتن پست ادعا می کند، ارزیابی های آمریکایی نشان می دهد که پوتین در حال حاضر جدی در مذاکرات نیست، در حالی که امتناع ولودیمیر زلینسکی، هموطنان اوکراینی او از گفتگو با او، موجی از نگرانی را در اروپا، آفریقا و لاتین ایجاد کرده است. آمریکا.بابت تاصیر جنگ بر کیکرک دیو و سوک به وجود است

از سوی دیر، زمزمه های هیدی می شود از بر یکه وکرینی ها از رضی جنگ به ستوه وهید اند.

مقامات شورای امنیت ملی کاخ سفید و وزارت امور خارجه آمریکا هنوز به سوالات مربوط به این گزارش پاسخی نداده اند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا