عمومی

آیا بازی های ویدیویی برای درمان افسردگی کارآمد هستند؟

اگر دانشمندان و محققان واقعاً حق دارند و بازی های ویدئویی در درمان افسردگی م effectiveثر هستند ، کافی است با خرید کارت هدیه یا حساب حقوقی و خارج شدن از فضای آنها ، وارد حوزه بازی های مختلف مورد علاقه خود شوید یا از هر طریق جذاب وارد آنها شوید. برای گذراندن بازی و اساساً درمان افسردگی و بهبود روحیه از آن استفاده کنید.

آیا بازی های ویدیویی در درمان افسردگی مثر هستند؟

افسردگی را با بازی های ویدیویی درمان کنید

فراتحلیل تحقیقاتی است که به تنهایی تحقیقات جدیدی انجام نمی دهد. در عوض ، همه مقالات منتشر شده در مورد یک موضوع را جمع آوری می کند و تمام نتایج را کنار هم قرار می دهد تا ببیند آیا مدلی وجود دارد. سرانجام ، ما می توانیم بدانیم که بیشتر تحقیقات چه یافته اند و احتمال درست بودن آن چیست.

این همان کاری است که در مورد اثربخشی بازی های ویدیویی در درمان افسردگی انجام شده است. آنها مقالاتی را جمع آوری کردند که از بازیهای ویدیویی به عنوان مداخله ای برای درمان افسردگی به روشی کنترل شده و قابل اعتماد استفاده می کردند. این بازی ها شامل بازی های آموزشی (جایی که افراد به آنها اطلاعات می دادند) ، برخوردهای واقعیت مجازی ، بازی های مربوط به ورزش و بازی های موقتی که فقط برای سرگرمی استفاده می شوند.

نتایج ، به طور کلی ، اندازه اثر متوسط ​​را نشان می دهد ، و تأثیر بسیار کمتری روی بازی های تعلیمی دارد. بازی های ماجراجویی نتایج بهتری نسبت به موارد دیگر داشتند که رقم بسیار شگفت انگیزی بود. به طور کلی ، هیچ مداخله ای دریافت نشده و بهبودها بهتر از موارد موجود در لیست انتظار ارزیابی شده اند.

آیا بازی های ویدیویی در درمان افسردگی مثر هستند؟

بازی کردن یا بازی نکردن؟

برخی از افراد افسرده ممکن است به عنوان راهی برای خود درمانی به بازی های ویدیویی مراجعه کنند. بنابراین ، برخی تحقیقات ممکن است از آمار منحرف شده و دروغ بگویند. به نظر می رسد بازیکنان بسیار افسرده هستند و همین امر ممکن است ما را به فکر بیندازد که بازی باعث آن شده است. با این حال ، بسیاری از افراد مبتلا به افسردگی همچنین می توانند بازی کنند و علائم را کاهش دهند. مشکلی که در استفاده از بازی های دارویی وجود دارد این است که بازیکن سعی می کند به جای درمان از زندگی با آنها فرار کند.

با این حال ، در پایان ، آنچه بازی های ویدئویی را در درمان افسردگی مزمن موثر می کند این است:

  1. هنگام بازی متوجه هیجان و احساس زندگی خواهید شد و از طریق افسردگی و افسردگی بیرون می آیید و جریان بازی را دنبال می کنید.
  2. این بازی به دلیل شخصیت و شخصیت هیجان انگیز است و در صحنه ها و لحظات مختلف نمی تواند در رکود مداوم زندگی کند.
  3. برای بازی کردن ، باید بیشتر با افراد دیگر ارتباط برقرار کنید. به خصوص اگر این بازی یک بازی چند نفره باشد ، حتی به صورت آنلاین ، ارتباط بیشتری ایجاد می کند که به شما کمک می کند تا از افسردگی دور شوید.
  4. به دنبال بازی های جدید و اخبار مرتبط ، آنها چیزی را با روح زندگی یک شخص بیدار می کنند و آنها را از زندگی روزمره غم انگیز و کسل کننده خارج می کنند.

اما توصیه می شود برای درمان افسردگی به پزشک مراجعه کنید و هرگز با درمانهای خودسرانه این بیماری روانی را پنهان یا از بین نبرید و به ابزارهای مختلف متوسل شوید. افسردگی باید جدی گرفته شود و فرد باید انرژی کامل داشته باشد. تنها در این صورت است که می توان اطمینان داشت که دوباره برنمی گردد و تکرار نمی شود.

آیا بازی های ویدیویی در درمان افسردگی مثر هستند؟

با خرید یک حساب PS5 قانونی و یک حساب PS4 قانونی در کنسول پارس ، می توانید بازی های مورد علاقه خود را در کنسول های بازی نسل پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 انجام دهید و وضعیت روحی خود را به سطح نشاط بالاتر برسانید. کنسول پارس همچنین این فرصت را خواهد داشت تا اخبار دنیای بازی های ویدیویی و رایانه ای را دنبال کند.

* اعلامیه های گزارش

دکمه بازگشت به بالا