اخبار استانی

آیا گوش دادن به موسیقی موجب بروز اختلال در خواب می شود؟

یا گوش دادن به موسیقی باعث بروز اختلال در خواب می شود؟

اکثر مردم در طول روز و غالباً نزدیک زمان خواب به موسیقی گوش می دهند تا آرامش بیابند. اما تحقیقات نشان می دهد که این کار باعث بروز مشکل در خواب می شود.

به گزارش اخبار استانی و به نقل از ساینس دیلی، دانشگاه بایلور تکز آمریکا، رابطه بین گوش دادن به موسیقی و خواب را بررسی قرار داده و بر مکانیزمی که به ند کاوش قرار می گیرد مورد استفاده قرار می گیرد: تصاویر غیرارادی. موسیقی موسوم به “کرم گوش” ه زمانی اتفاق می‌افتد که آهنگ بارها و بارها در .هن فرد پخش می شود. این موارد معمولاً هنگام بیداری اتفاق می‌افتد، اما محققان دریافتند که این موارد را هنگام جستجو بر

«مایکل اسکولین»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «مغز ما حتی در هنگام عدم پخش موسیقی، همچنان به پردازش موسیقی ادامه م. همه میدانند که گوش دادن به موسیقی احساس خوبی دارد. نوجوانان و جوانان به طور مرتب در نزدیکی زمان خواب موسیقی گوش می‌دهند. هرچه بیشتر به موسیقی گوش دهید، بیشتر احتمال دارد کرم گوش دهید و روند خوابیدن به کمی بیفتد. در نتیجه مشکل خواب روی می دهد. »

افرادی که به طور مرتب شبها را می‌گیرند (یک یا چند بار در هفته)، در مقایسه با افرادی که بندرت کرم گوش را تجربه می‌کنند، شش برابر بیشتر با کیفیت خواب پایین روبرو هستند.

با کمال تعبیر، این مطالعه نشان داد که برخی از موسیقی‌های دستگاهی بیشتر از موسیقی غنایی به شه.

اسکولین گفت: «تقریباً همه فکر می‌کنند که خوابشان را بهبود می‌بخشند، اما ما کسانی را می‌گیرم.

این مطالعه نشان داد که بیشتر عادت به گوش دادن به موسیقی دارند، کرم گوش و کاهش کیفیت. این نتیجه یک تصور است که موسیقی به عنوان یک خواب ممکن است به خواب کمک کند.

سازمان‌های بهداشتی معمولاً گوش دادن به موسیقی آرام قبل از خواب را توصیه می‌کنند اما اسکولین را به تو بدهند مغز در خواب حتی پس از توقف موسیقی به پردازش موسیقی برای چند ساعت ادامه می دهد.

دکمه بازگشت به بالا