اخبار استانی

اجرای آیین پاسداشت نوروز ۱۴۰۱ در زنجان

اخبار استانی/ زنجان عضو فهرست پژوهشگران یونسکو و ICCN گفت: آیین پاسداشت نوروز ۱۴۰۱ برای اعضای مشترک ICCN یونسکو نیز ارساد ش.

اکبر کریمی در گفتوگو با اخبار استانی، درباره برگزاری آیین پاسداشت نوروز 1401 در استان زنجان، اظهار کرد: جزوه عید نوروز اعیاد باستانی و دینی ایرانی ها است و یکی از نمونه های برگزاری آیین پاسداشت نوروز 1401، پاسداشت و زنده نگه داشتن آیین نوروز به صورت سنتی است. .

وی با اشاره به ارسال برنامه برای اعضای مشترک سکوی ICCN، افزود: معرفی آیین نوروز ایرانی به اعضای ICCN یونسکو نیز یکی دیگر از اهداف برگزاری این برنامه است.

عضو رسمی ICCN یونسکو با بیان اینکه هنرمندان زنجانی به برگزاری آیین های نوروزی خواهند پرداخت، تصریح کرد: پخش کلیپ معرفی زنجان، شاهنامه، اجرای گروه موسیقی عاشیقى از موسیقی های نوروزی، عروسک خیمه شب بازی، تکمگردانی، اجرای چهل یاسین، موسیقی ایرانی، تکمگردانی و اجرای مرشد را در آیین پاسداشت نوروز ۱۴۰۱ داشت. همچنین این برنامه به صورت زنده از شبکه‌های مجازی پخش خواهد شد که در این خصوص اطلاع‌رسانی لازم آنج است.

دبیر آیین پاسداشت 1401 با بیان نوروز در کنار این مراسم، نمایشگاهی از آثار نقاشی هنرمندان زنجانی با موضوع بهار و طبیعت نیز بر پا می شود، عنوان کرد: در جامعه زندگی می کنیم که فضای مجازی بسیار گسترش یافته است و در این فضا هر چقدر قدرت قدرت دارد. تبلیغات، رسانه و فرهنگ آداب و رسوم، سنن، هویت و ماهیت ما زیاد باشد، می توانیم عرصه های یرصه های باشیم.

وی بیان کرد: سهم ما از تاریخ فرهنگ و هنر در گستره بسیار غنی جهانی است ولی در معرفی آن‌ها قو.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا