اخبار استانی

اجرای طرح‌های بزرگ و تاثیرگذار فرهنگی مستلزم افزایش بودجه است

اجرای طرح‌های بزرگ و تأثیرگذار فرهنگی مستلزم افزایش بودجه است

معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سازمان برنامه و بودجه و مجلس شورای اسلامی برای سالهای آینده باید بودجه فرهنگی کشور را افزایش دهد تا اجرای طرحهای بزرگ و تأثیرگذار در این بخش را افزایش دهد.

به گزارش خبرگزاری اخبار استانی از کردستان؛ سید محمد هاشمی در سفر خود به سنندج گفت: از مباحث مهم و اساسی در اجرای یکی از برنامه‌های فرهنگی یعنی خصیصه بودجه ه برای انجام هر کار و برنامه بزرگ و تاثیرگذاری نیاز به اعتبار است و بخش فرهنگ و هنر کشور با توجه به ظرفیت‌های فراوانی که نیاز به تزریق بودجه بیشتری دارد.

وی گفت: هزینه در لایجه بودجه در زمینه بودجه فرهنگی اتفاق بزرگی رخ نداده و بودجه فرهنگی دستگاههای اجرایی کشور از 1.7 2.5 درصد به درصد کاهش پیدا کرده است.

معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی می گوید: ولی با کاهش تخصیص بودجه فرهنگی اگر طرح و برنامه های ملی و بین المللی در استان ها تهیه شود بی شک بودجه لازم برای آن را از محل اعتبارات ملی و استانی تامین می کند.

به هاشمی گفته: تاثیر و تاثیر برنامه‌های فرهنگی و هنری برای کسی که نیست و با تمام توان خود تلاش کند از همه قواره های موجود رر استان ها را بپوشاند.

او گفت: رهبر انقلاب در سال ۱۳۸۸ در سفر به کردستان سخنان گهرباری در خصوص این استان از جمله «کبان کردی» سرمایه ملی است و ایران سرزمین کُردها است »بیان فرمودند و خواستند از برنامه هایی که بر موضوعات کُردی در عمل به منوی باشد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا