اخبار استانی

اجرای موفق انتقال آبهای سطحی گلدشت شرقی پس از سالها/ دیوار پادگان ارتش تخریب میشود

به گزارش اخبار استانی لرستان، سعید فتوحی در گفتگوی تلفنی با خبرنگار اخبار استانی با اشاره به اجرای موفق فاز اول انتقال آبهای سطحی در گلد گفت: سالها بودند که مردم محله گلدشت شرقی در زمستان و فصول بارندگی به وضعیت آبهای سطحی معترض و گله مند بودند بنابراین این طرح را در اولویت عمرانی شهرداری قرار دادیم.

وی افزود: طرح دفع و انتقال آبهای سطحی در سه راه گلدشت را تقریباً از 4 ماه گذشته آغاز کردیم و چند روز پیش به پایان رسید در بارندگی روز گذشته رهاسازی آبهای سطحی در خیابانها نبودیم و این طرح در این مرحله موفق عمل کرد.

شهردار خرمآباد با بیان تکمیل این طرح تا میدان آرش سپس میدان مریم خان ادامه خواهد داشت: پس از بازدید میدانی از گلدشت شرقی اجرای این طرح در میدان آرش و کریم خان ضروری است و باید آبهای سطحی در این دو نقطه را منتقل کرد. نیز ادامه داد.

فتوحی با اشاره به اعتبار این طرح مشخص کرد: تابحال بیش از دو و نیم میلیون تومان هزینه و حدود سه میلیون تومان دیگر برای ادامه و تکمیل آن پیش بینی می شود.
شهردار خرمآباد انتقال آبهای سطحی در گلدشت شرقی را از مطالب مهم شهروندان دانست و عنوان نمود: علیرغم مشکلات مالی شهرداری اما در پاسخ به دغدغه های مردم در این راستا با تامین اعتبار از منابع جاری شهرداری این پروژه از سالها اجرا می شود.

شهردار خرمآباد در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار اخبار استانی مبنی بر آخرین وضعیت پادگان 07 سابق گفت: پس از برگزاری نشست های مکرر با فرمانده لشگر 84 و مدیرکل میراث فرهنگی به توافقاتی خوبی دست یافتیم.

سعید فتوحی ادامه داد: با توجه به موقعیت خاص این پادگان و ضرورت توسعه فضای سبز و چشم اندازهای گردشگری و فرهنگی این مکان در اختیار گرفتن آن عصر داریم.

وی افزود: پس از مذاکرات زیاد متعهد شدیم تا زمان تعیین تکلیف نهایی و قطعی، نگهداری از اماکن و ابنیه این مکان‌ها را به صورت نظامی انجام دهند تا از پادگان به شهرداری محول شود.

دیوار شهردار خرمآباد در اطراف این پادگان را اولویت اصلی شهرداری عنوان کرد و گفت: قرار است پس از هماهنگی فرماندهان لشکر 84 با مقامات عالی ارتش در خصوص تخریب و سامان دهی دیوار در اطراف نمایان شود که با تخریب آن نمای قدیمی این مکان تغییر شکل می دهد. واهد داد.

فتوحی اظهار امیدواری کرد پس از تغییرو تحولات مکانیکی این مکان را به یکی از مکانهای گردشگری تفری

دکمه بازگشت به بالا