اخبار استانی

احیای شب نوزدهم در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا، مراسم احیای شب نوزدهم ماه مبارک رمضان از اولین شب های قدر با حضور دانشگاهیان و با اجرای برنامه های سخنرانی، دعل و مرثیه، پخش نذری و … در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.(بیشتر بخوانید)

به مناسبت فرارسیدن شب ضربت خوردن حضرت امیرالمؤمنین امام علی (ع)، مراسم سوگواری و احیای شب قدر با حضور بیش از 150 نفر از شیفتگان آن امام همام (هیأت رئیسه، استادان، کارکنان و دانشجویان به همراه خانواده) در مسجد النبی (ص) دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد برگزار شد.

مراسم پرفیض و روحبخش احیای شب نوزدهم ماه مبارک رمضان با سخنرانی استاد برجسته حجتالاسلام رضا قاسمینژاد مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری و مداحی مداحان اهل بیت (ع) برگزار شد.

احیای شب نوزدهم در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

قرائت قرآن توسط قاریان و حافظان قرآن کریم، قرائت دعای پرفیض جوشن کبیر و سخنرانی، قرآن به سرگرفتن و صرف سحری از جمله برنامه های شبهای قدر در دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد بوده است که به همت دفتر نهاد رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری اجرا می شود. .

با فرارسیدن لیالی پرفیض قدر مراسم سخنرانی، مناجاتخوانی و عزاداری بر اساس سالهای گذشته با حضور بیماران، کارکنان و دانشجویان در مسجد امام جعفر صادق (ع) دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزآباد برگزار شد.

ویژه برنامه های شب قدر (نوزدهم) از ساعت 23 آغاز و تا ساعت سه بامداد ادامه داشت. دعای افتتاح، قرائت زیارت پرفیض عاشورا، دعای توسل، سخنرانی، دعای جوشن کبیر و در نهایت سرگرفتن دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزآباد بود.

احیای شب نوزدهم در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

حجت الاسلام مهدی شهبازی روحانی اعزامی از قم در سخنانی لیالی قدر را از بافضیلتترین شبها دانستند که با امور مهم و باعظمتی مانند نزول اجمالی قرآن، پیدایش افاضات باطنی و فضای خاص معنوی و شب نزول الهی رحمت و آمرزش گناهان همراه است.

شهبازی با بیان اینکه عبادت در این شبها برابر احادیث و روایات قابل قیاس با دیگر شبها نیست، توفیق بجاآوردن اعمال ویژه شب قدر را از عنایات خاص خداوند به مؤمنان روزهدار در این ماه دانست که تنها راه یافت به این شب باعظمت قادر به درک واقعیت است. حقیقت آن می‌شوند.

مراسم احیای شب نوزدهم ماه مبارک رمضان با حضور روح الله امیری دلویی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنابادجمع کثیری از دانشجویان و کارکنان این دانشگاه در مسجد و در جوار مزار شهدای گمنام آرمیده در واحد.

احیای شب نوزدهم در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

در این مراسم که به همت امور فرهنگی و اجتماعی و با همکاری خالصانه دانشجویان بسیجی دانشگاه برگزار شد، پس از قرائت دعای پرفیض جوشن کبیر، مداحان اهل بیت (ع) به مرثیه سرایی در مقام والای مولای متقیان، امام علی (ع) اولین شهید محراب. رداختند.

در پایان مراسم، شرکت کنندگان بر سر خوان نعمت اهل بیت (ع) به صرف سحری میهمان شدند.

همزمان با لیالی قدر ۳۰۰ پرس غذای گرم به همت بسیج دانشجویی شهید آوینی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیضا ت و بین نیازمندان این شهرستان توزیع شد.

احیای شب نوزدهم در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

این رزمایش خیریه با حمایت خیران و سپاه فجر شهرستان بیضا و با هدف کمک به خانواده‌های کم‌بضاعت ش.

انتهای پیام / ۴۰۶۲ /

دکمه بازگشت به بالا