اخبار استانی

ارائه خدمات غیرحضوری به ۳ هزار دانشجوی خارجی/ ۳ بخش اصلی سامانه «مدبر» کدامند؟

داود بهره‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا در مشهد از راه‌اندازی سامانه مدبر(مدیریت دانشجویان بین الملل رضوی) در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد خبر داد و گفت: واحد مشهدی بیش از ۳ هزار دانشجوی غیرایرانی است که بیشتر از عراق دریافت می‌کنند. و افغانستان هستند.

وی تشریح کرد: با توجه به عدم ارائه خدمات غیرحضوری به دانشجویان خارجی و با هدف رسیدن به هدف رضایتمندی، شفافیت و سهولت در روندها، سامانه «مدبر» به سفارش اداره کل بین الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد برای ارائه خدمات یکپارچه دانشجویی توسط اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات این واحد دانشگاهی راهاندازی شد.

بخش اصلی سامانه مدبر کدامند؟

مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد افزود: سامانه مدبر از سه بخش اصلی میز خدمت دانشجو، میز خدمت کارشناس و مدیریت مرکزی تشکیل شده است که با راه اندازی آن درخواست های مهم دانشجویان غیرایرانی شامل ویزا، فارغ التحصیلان، تمدید ویزا، اخذ اقامت، خروج، بررسی و … به صورت یکپارچه و غیرحضوری دریافت و لازم است صورت بگیرد.

ارائه خدمات غیرحضوری به دانشجویان خارجی / ۳ بخش اصلی سامانه «مدبر» کدامند؟

بهره‌‌پور توضیح داد که سامانه مدبر دارای مجزا برای بررسی، بررسی یا رد درخواست‌های دانشجویان توسط اداره کل بین الملل و امور غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد است که می‌تواند برای پاسخگویی سریع به دانشجویان مورد بررسی قرار گیرد.

امکان تهیه گزارش های مختلف

مدیرکل فناوری اطلاعات و دانشگاه آزاد مشهد می‌تواند گزارش‌های مختلف را برای سازمان مرکزی دانشگاه، وزارت امور اسلامی واحد و … را از ویژگی‌های دیگر سامانه مدبر برشمرد و گفت: اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات واحد مشهد در سال ۱۴۰۱ سامانه‌های مختلف این سامانه را بررسی می‌کند. واحد دانشگاهی ازجمله خو سلفسرویس، سامانه عفاف و حجابسانی و ثبت حضور و بتمله را به روز رسانی و تکمیل کرده است.

بهره‌‌پور اضافه کرد: اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد در حوزه شبکه و سخت‌افزار ارتقای سخت‌افزاری ۱۴۰ دستگاه رایانه، به‌روزرسانی سیستم‌عامل ۱۰ دستگاه رایانه، تعمیر و سرویس ۲۰ دستگاه پرینتر اسکنر و مدیریت برای شفافیت و اطلاع‌رسانی به استادان و کارکنان فعال‌سازی و به‌روزرسانی سامانه و کارکنان را برای دریافت وام‌های مختلف تصمیم‌گیری کرده و در نهایت انجام می‌شود.

انتهای پیام / ۴۱۲۱/۴۰۶۲

دکمه بازگشت به بالا