اخبار استانی

ارائه خدمات مشاوره در قطب روانشناسی شرق ایران/ ۱۸ استاد دانشگاه به عموم مشاور می‌دهند

گروه استان های خبرگزاری آنا؛ اولین گردهمایی معرفی و تجلیل از مراکز مشاوره واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد برگزار شد.

مرکز مشاوره و روان‌شناختی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تربت جام بین واحدهای سطح دو دانشگاه آزاد اسلامی رتبه ممتاز را در رتبه‌بندی مراکز مشاوره این دانشگاه کسب کرد.

فاطمه صحرایی مدیر مرکز مشاوره و رواندرمانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تربت جام به همین مناسبت در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در تشریح تاریخ و چرایی ایجاد این مرکز بیان کرد: مرکز مشاوره واحد تربت جام سال 1383 با حضور در رشته‌های روانشناسی در مقطع کارشناسی و اعضا. هیئت علمی مجرب به عنوان قطب روانشناسی شرق ایران با هدف ارائه خدمات مشاوره به دانشجویان، خانواده های مردمی و عموم مردم شهرستان در حوزه های تحصیلی، شغلی، ازدواج، خانوادگی و… ایجاد شد.


بیشتر بخوانید:

ارائه خدمات انتخاب رشته رایگان به پذیرفته شدگان کنکور سراسری

ارائه خدمات مشاوره رایگان به دانشجویان و عموم مردم

۱۲ هیئت علمی تمام وقت آماده خدمات مشاوره به دانشجویان آزادشهری


وی افزود: مرکز مشاوره و رواندرمانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تربت جام از سال ۸۷ با گشایش ساختمان جدید خود به مساحت ۱۶۰ متر مربع و راه‌اندازی رشته‌های روانشناسی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، فعالیت خود را توسعه داده و اکنون ۱۸ مشاور عضو هیئت علمی و علمی مدعو در زمینه های مشاوره و روان درمانی در این مجموعه همکاری دارند.

صحرایی مشاوره مشاوره انتخاب عنوان ممتاز مرکز و رواندرمانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تربت جام در رتبه بندی کشور را تجهیزات کامل، اتاق ویژه بازی های درمانی، وجود روانپزشک، روانسنج و انجام همه تست های روانشناسی، وجود مشاوران مجرب برای و ارائه فعالیت های مشاوره در زمینه های تحصیلی، آنادگی، ازدواج، آسیب‌های اجتماعی، آسیب‌های اجتماعی و … عنوان کرد.

مرکز مشاوره و رواندرمانی دانشگاه آزاد اسلامی تربت جام، عقد قرارداد با ارگان‌های سطح شهر و همکاری با ادارات، انجام مشاوره به صورت رایگان برای نیازمندان و همکاری با امور کمیسیون زنان در امر مشاوره و مرکز آیتم، برگزاری کارگاه‌های تخصصی در زمینه ازدواج، فرزندپروری. و جرئت ورزی در نه گفتن، برگزاری وبینارهای علمی-تخصصی و همکاری با خانه روانشناسان و مشاوران حرف یاورانه خراسان رضوی را از انتخاب رتبه کشوری در این مرکز برشمرد.

فعالیت های شاخص مرکز مشاوره و رواندرمانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تربت جام را به میزان بیش از 100 نفر در مرکز مشاوره در سال، برپایی کارگاه های تخصصی و اثرگزاری آن بر روی جامعه دانشجویی و غیردانشجویی، بهره مندی از تجهیزات تخصصی به اتاق های ویژه بازی های درمانی و کودکان نظم و انضباط در تکمیل و بایگانی پرونده‌های مراجعان و رعایت اصول محرمانگی نام برد.


بیشتر بخوانید:

استفاده از مدیران اجرایی در مرکز مشاوره امین

جذب «همیاران مشاور» از همه رشته‌های تحصیلی

تجلیل دکتر طهرانچی از مراکز آزاد مشاوره برگزیده دانشگاه اسلامی


مرکز مشاوره و رواندرمانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تربت جام توسعه خدمات مشاوره در سطح منطقه از جمله کمک و همکاری با کمپ‌های ترک شهرستان تبریز را از برنامه‌های پیش روی این مرکز ذکر کرد.

به آنا، نظر به اهمیت و جایگاه گزارش در سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی و با توجه به اینکه در دانشگاه آزاد اسلامی بیش از ۲۰۰ دفتر و مرکز مشاوره با حضور هزار و ۵۰۰ مشاور در حال خدمت رسانی به دانشگاهیان و گسترش این خدمات هستند. سازماندهی و نظارت کیفی بر عملکرد، مشاوره در اولویت برنامه ریزی های معاونت فرهنگی دانشجویی

در همین راستا و برای اولین بار تمام مراکز مشاوره دانشگاه آزاد اسلامی توسط تیمی متشکل از ۲۰ سوپروایزر حائز صلاحیت در حوزه های مشاوره و روانشناسی از بهمن ۱۴۰۰ در هفت محور کلی (ساختار، تجهیزات، مرکز نیروی انسانی، ساختار اداری، وضعیت پذیرش مراجعان، فعالیت‌های حمایت‌گرانه و آموزش، مشاوره) و ۴۰ شاخص ارزیابی قرار گرفت و رتبه‌بندی شدند. در طراحی این شاخص‌ها از تمام ویژگی‌های استاندارد و جامع برای یک مرکز مشاوره تخصصی و معطوف به اسناد بالادستی و آیین‌نامه‌نامه مراکز مشاوره امین دانشگاه آزاد اسلامی استفاده می‌شود.

رتبه بندی و نتایج این ارزیابی ها در مراسمی با حضور دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و فرزاد جهانبین معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام و از ۱۲ مرکز مشاوره ممتاز، برتر، موفق و ساعی در واحدهای دانشگاهی سطح ویژه، یک و دو به شرح تجلیل منتشر شد. .

مروری بر کارنامه رتبه برتر مراکز مشاوره دانشگاه آزاد اسلامی در سطح ویژه

۱۲ مرکز مشاوره برتر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در رتبه‌بندی سوپروایزران و گروه‌بندی سازمان مرکزی در سطح ویژه، یک و دو با رتبه‌های ممتاز، برتر، موفق و ساعی به شرح زیر در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد تجلیل شدند.

واحدهای سطح ویژه دانشگاه آزاد اسلامی

مرکز مشاوره واحد اهواز رتبه ممتاز

مرکز مشاوره واحد بندرعباس رتبه برتر

مرکز مشاوره واحد کرمان رتبه موفق

مرکز مشاوره واحد خرم آباد رتبه ساعی

واحدهای سطح یک دانشگاه آزاد اسلامی

مرکز مشاوره واحد بهبهان رتبه ممتاز

مرکز مشاوره واحد آزادشهر رتبه برتر

مرکز مشاوره واحد زنجان رتبه موفق

مرکز مشاوره واحد آیت الله آملی رتبه ساعی

واحدهای سطح دو دانشگاه آزاد اسلامی

مرکز مشاوره واحد تربت جام رتبه ممتاز

مرکز مشاوره واحد فردوس رتبه برتر

مرکز مشاوره واحد ارسنجان رتبه موفق

مرکز مشاوره واحد زابل رتبه ساعی

انتهای پیام / ۴۰۶۲ /

دکمه بازگشت به بالا