اربعین ذخیره بالقوه شیعه در طول تاریخ بوده که در سالهای اخیر بالفعل شده است

اربعین ذخیره بالقوه شیعه در طول تاریخ بوده که در سالهای اخیر بالفعل شده است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی ظهر امروز در چهارمین جلسه ستاد اربعین استان گفت : اربعین اهمیت مضاعفی دارد چون مسیر ، مقصد و زائر برای ما مهم است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری اخبار استانی، حسن ناهیدی با بیان اینکه نیاز به تلاش مضاعف برای برگزاری مراسم اربعین داریم، افزود: اربعین ذخیره بالقوه شیعه در طول تاریخ بوده که در سالهای اخیر بالفعل شده است.

وی ، اربعین را ندای رسای عاشورا تلقی کرد و اظهار داشت : امسال هم برنامه بر افزایش تعداد زائر خواهیم داشت، بنابراین همه ظرفیت دستگاه های دولتی به کار گرفته شود تا این اتفاق بزرگ فرهنگی و معنوی کشور به خوبی رقم بخورد.

وی از صدور گذرنامه پنج ساله ویژه اربعین خبر داد و افزود: علاوه بر این موضوع ، بیمه زائران هم در سه سطح انجام خواهد گرفت.

وی در ادامه گفت: اطلاع رسانی های بیشتر برای موضوع بیمه باید انجام گیرد زیرا سال گذشته این مسئله کمتر رخ داد.

ناهیدی هر زائر را سفیر جمهوری اسلامی در عراق دانست و خاطر نشان کرد: ممکن است افرادی مخالف جریان اربعین داخل عراق باشند که باید تلاش شود دچار حداقل مشکلات شویم.

وی اظهار داشت: تمهیداتی برای مسیر جهت خدمت رسانی بهتر هم باید اتخاذ شود ضمن آنکه ستاد اربعین استان هیچ اعتباری در اختیار ندارد ضروریست تا از ظرفیت خیرین بهره مند شویم.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

خروج از نسخه موبایل