اخبار استانی

ارز ترجیحی دارو باید در پروسه زمانی چهارساله حذف می‌شد

یکی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان شورای اسلامی، تاکید کرد: حذف ارز ترجیحی می تواند گام مثبتی باشد اما به شرطی که هیچ فردی در سراسر کشور به ویژه در مناطق محروم از چرخه بیمه خارج نشود.

ملک فاضلی در گفت و گو با اخبار استانی، درباره قیمت روز در بازار گفت: به تیک یک میستیک رایل ناگریو و دغدغه جدی بدن سلامت جمی است. دارو یکی از جنبه های اساسی حفظ سلامت جامعه است، این دارو می تواند به صورت واکسن باشد و از شیوع بیماری جلوگیری کند و یا یک داروی درمانی باشد. در صورت وجود مشکل در ساختار، روند درمان مشکل خواهد بود.

وی ادامه داد: زمانی که اکثر داروهای مورد نیاز کشور را وارد می کردیم تا اینکه وزارت بهداشت در دهه 60 انقلابی در تولید و تولید نیروی انسانی به وجود آورد، شرکت های دارویی ایجاد شد و به خودکفایی رسیدیم. نقل مکان کرد اما این خودکفایی نیازمند نظارت است تا کیفیت تولید به گونه ای باشد که بتوانیم با کشورهای خارجی رقابت کنیم.

جمیع باید بـــــــرد کایتای در هد کاری است

نماینده مردم سراواک در شورای اسلامی جمهوری اسلامی گفت: شرکت های دارویی مجبور به رقابت با شرکت های خارجی نیستند تا کیفیت داروهایی که بهتر از داروهای خارجی هستند مورد قبول جامعه قرار گیرد. اگر جامعه کیفیت داروی خارجی را نپذیرد، نمی توانیم آن را انجام دهیم. وقتی جامعه محصول را نمی پذیرد، نیازی به اصلاح ندارد.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در ادامه تاکید کرد: اعضای کمیسیون بهداشت و درمان شورای اسلامی معتقدند که امسال نباید نرخ ترجیحی حذف شود، بحث این بود که ما هم مانند دنیا باید نرخ ترجیحی حذف شود. کمک هزینه یک ساله داشته باشید.

همانطور که در استان و شهرستان گفتیم اگر کمتر از 3 ماه وقت داشته باشیم با مشکل مواجه می شویم.

برای دلامت آرزو پیرویی دارو بید یک پروسی کارساله تی‌شد

فضلی افزود: اگر گروهی که در مجمع درباره یک موضوع فنی خاص تصمیم گیری می کنند، نگاه کارشناسی نداشته باشند قطعا با مشکل مواجه می شویم که متاسفانه در این مورد خاص این اتفاق افتاد. برای دیلیت آرزو پیرویی دارو، مجلس باید یک پروسی کارساله در نازر می گرپت; اول از همه باید در این زمینه ریل راه می انداختیم و زیرساخت های خود را در تولید همه داروها تکمیل می کردیم و داروهای خاصی را وارد می کردیم که ارزش تولید انبوه کشور را نداشت، اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد و قیمت در اولویت قرار گرفت. به یکباره در سالن اجتماعات حذف شد

چگونه از آسیب به بیماران جلوگیری کنیم؟

به گفته این عضو کمیسیون بهداشت و درمان شورای اسلامی، حذف ارز ترجیحی باعث ایجاد فضای منفی در انبارهای دارویی، تولید و توزیع و در نهایت ایجاد بحران برای جامعه شد.

فاضلی کاترینشان کرد: آنچه تاکید کردیم این است که پولی که بیمار برای دارو می دهد یک سال قبل بیشتر نباشد و بیمه به میدان بیاید. اگر هیچ فردی در سراسر کشور به ویژه در مناطق محروم از چرخه بیمه خارج نشود، این طرح بسیار عالی است، اما تا زمانی که زیرساخت های کشور آماده نشود، اگر حرکت کافی در این مسیر صورت نگیرد، تعداد زیادی از افراد جامعه رنج خواهد برد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا