اخبار استانی

از جشنواره هزار ایده تا رقابت ۲۰۰ تیم در کرسی‌های آزاداندیشی

روه استانهای خبرگزاری آنا؛ دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی، سال گذشته با افزایش 10 درصدی جذب دانشجو شد. برگزاری جشنواره ملی شعر مولود کعبه ، فعالیت مرکز واکسیناسیون در دانشگاه آزاد مشهدبرگزاری جشنواره 1000 ایده، راهاندازی مرکز اسناد، مفاخر، کتابخانه ها و موزه های دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی هم ازجمله مهم مهمی بود که واحد مشهد در سال 1400 به سرانجام رسید.

دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی با 11 واحد دانشگاهی، 6 مرکز دانشگاهی، هشت دانشکده مهارت و کارآفرینی، 60 هزار دانشجوی فعال، 2 هزار و 648 دانشجوی بین الملل، دو بیمارستان آموزشی، پژوهشی درمانی، بیش از 355 آزمایشگاه، 143 کارگاه تخصصی، هشت مرکز تحقیقاتی و پژوهشی، ۶ مرکز رشد و سراهای فناوری و … به‌عنوان قطب آموزش عالی شرق شرق کشور می‌شود.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد نیز از اولین واحدهای دانشگاهی است که آذر 1361 راهاندازی و با 167 دانشجو در سه رشته، آنلاین 1362 حرکت علمی خود را آغاز کرد و از تیر 1379 از نظر رتبه به دانشگاه جامع ارتقا یافت. این دانشگاه در دومین مجمع عمومی اتحادیه بین‌المللی دانشگاه‌های جهان اسلام (فروردین ۱۳۸۰ -.

واحد مشهد شامل دانشکده، یک گروه مستقل و یک مجتمع آموزشی بین‌المللی بوده و 34 هزار دانشجو در 353 رشته در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری حرفه‌ای و تخصصی در این دانشگاه تحصیل می‌کنند.


بیشتر بخوانید:

«رح «هر استاد یک فناور» در دستور کار / محصولات دانش‌بنیان و تجاری‌سازی ایده‌های فناورانه او

مدرسه عالی تغذیه در مسیر اخذ مجوز / دانشکده مهارتی موبایل و تعمیرات دیجیتالی پذیرفته شد


خبرنگار آنا بهمناسبت آغاز سال 1401 با محسن مرادی دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی درباره مهمترین فعالیتها و موفقیتهای این دانشگاه در یکسال گذشته و مهمترین برنامه های در دستورکار این دانشگاه در سال 1401 گفتوگو کرده است که مشروح آن را میخواند.

افزایش ۱۰ درصدی جذب دانشجو

:نا: ​​سال ۱۴۰۰ آزاد اسلامی خراسان رضوی و واحد مشهد چگونه گذشت و با توجه به دانشگاه دانشگاه در حوزه ش

مرادی: دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی در یک سال گذشته با بهینه سازی آموزش و پژوهش، تبلیغات و معرفی موضوعی در زمینه جذب دانشجو بسزایی به طور کامل در سال 1400 با رشد و افزایش 10 درصدی جذب دانشجو در استان رتبه برتر کشور را به خود اختصاص داد. ود اختصاص داد.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد به‌عنوان جامع و مرکزیت استان خراسان رضوی واحد ارزیابی رتبه‌بندی د.

راهاندازی و فعالیت های مرکز واکسیناسیون عمومی یکی از فعالیت های بسیار ارزشمند دانشگاه آزاد مشهد در سال گذشته بود که نقش آفرینی در حل مسائل کشور و با سرعت عمل و مدیریت جهادی و با نظم خوب در این دانشگاه انجام شد که به گفته گزارش خراسان رضوی الگویی برای سایر ارگان‌ها بودند و علاوه بر جامعه هدف دانشگاه‌ها در این مرکز با افزایش سهمیه واکسیناسیون، بخش عمد.

بزرگترین مرکز واکسیناسیون همسطح و جزء بزرگترین مراکز مشهد و اکسیناسیون شهر از مرداد تا پایان آذر 1400 در سالن ورزشی شهید جوانمرد قصاب دانشگاه آزاد اسلامی مشهد فعال.

تشکیل ستاد مرکزی از سوم اسفند 1398، گروه آموزشی پرستاری و مامایی از گروه پزشکی در قالب یک دانشکده مستقل، برنامه ریزی برای اخذ مجوز و جذب دانشجوی تحصیلات تکمیلی پرستاری و مامایی، عقد تفاهم نامه همکاری با بیمارستان های 17 شهریور، فارابی، کامیاب، آریا، 22 بهمن و ابن سینا در قالب مکان‌های آموزشی برای برگزاری دوره‌های آموزشی دانشجویان کارآموزی.

از جشنواره هزار ایده تا مسابقات ۲۰۰ تیم در کرسی‌های آزاداندیشی

دانشکده پیراپزشکی نیز برای راهاندازی رشته پرتوشناسی و اتاق عمل، عقد قرارداد با بیمارستانهای ارتش، وزارت بهداشت اجتماعی و بیمارستانهای وابسته به دانشگاه علوم پزشکی در خصوص کارآموزی دانشجویان گامهای اساسی در سال گذشته برداشته شده است.

بیمارستان آریا در دانشگاه آزاد مشهد نیز با کسب رتبه یک ارزشیابی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، خرید تجهیزات سرمایه ای، اجرای برنامه های عملیاتی مانند پروژه احداث ساختمان ساز، پروژه احداث بیمارستانان و LDR و بازسازی زایشگاه، پروژه راه اندازی یک تخت دیالیز در CCU و پروژه به‌روزرسانی CSR و نصب دستگاه پلاسما ارزشمندی را در حوزه درمانی انجام می‌دهد.

بیمارستان 22 بهمن دانشگاه آزاد اسلامی مشهد هم خدمات ممتازی ازجمله همکاری با معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد و ارائه خدمات به خدمات درمانی به بیماران درمانگاه سطح 2 و پذیرش در بخش ها، اخذ لوح سپاس و تابلوی “مدافعان سلامت، قهرمان من”، کسب درجه یک ارزشیابی در اعتباربخشی بیمارستان‌ها و اجرای برنامه‌های آموزشی با فرآیند آموزشی مناسب انجام د.

برگزاری رویداد ملی گام دوم در حوزه پژوهش

:نا: ​​فعالیتهای برجسته و شاخص حوزه پژوهشی واحد را تشریح کنید.

مرادی: برگزاری رویداد ملی گام دوم مهم‌ترین فعالیت دانشگاه در این حوزه در سال گذشته بود که با عنوان جشنوا برگزار شد. در مجموع 181 ایده فناورانه در این جشنواره ثبتنام شد که 45 ایده فناورانه قدردانی شدند و به رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی که خرداد 1401 در تهران برگزار می شود، راه یافتند.

دانشکده پیراپزشکی واحد برای راهاندازی رشته پرتوشناسی و اتاق عمل، عقد مشهد با بیمارستانهای ارتش، خدمات اجتماعی و بیمارستانهای وابسته به دانشگاه علوم پزشکی در حمایت از کارآموزی دانشجویان گامهای برداشته شده است.انتشار 400 مقاله بین المللی توسط استادان مشهد، ارتقای سطح ارزیابی مرکز تحقیقاتی بیولوژی به سطح یک کشور و مرکز تحقیقاتی هوشمند به صورت مشترک با شرکت برق، راه اندازی مرکز اسناد و مفاخر و موزه ها در استان و انعقاد تفاهم نامه ها با مرکز اسناد و کتابخانه های آستان قدس رضوی. و مرکز اسناد کتابخانه ملی و ارتقای معتبر علمی دو نشریه علمی دانشگاه، انجام امور دفاع از پایان نامه و رساله بیش از هزار و 445 دانشجوی تحصیلات تکمیلی در سامانه پژوهشیار و برگزاری سه دوره پیشدفاع در سال جاری برای 151 دانشجوی دکتری تخصصی و تعریف بیش از از 2 هزار پژوهشی در قالب دو برنامه حاشیه نشینی و گوگردی طرح پایش، انعقاد قراردادهای متعدد خدمات آزمایشگاهی توسط آزمایشگاه همکار و برگزیدهشدن آزمایشگاه اکروده رازی و برگزیده شدن این آزمایشگاه در هشتمین جشنواره فرهیختگان بهعنوان آزمایشگاه برتر کشور بخشی از فعالیت های مهم حوزه و فناوری این دانشگاه. در سال ۱۴۰۰ بوده است.

انعقاد تفاهم نامه همکاری با اتاق بازرگانی و اتاق اصناف و معادن سیرجان و سنگان خواف و شهرداری و پالایشگاه خانگی و ایرانخودرو و عقد قراردادهای بروندانشگاهی در حوزه های مهندسی و علوم پایه، برگزاری بیش از 10 رویداد بین المللی و 300 رویداد ملی و استانی و 11 مسابقه و نمایشگاه. تخصصی و 200 کرسی ترویجی، بیش از 390 مقاله ISI و 180 مقاله با اعتبار وزارتین توسط اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشگاه هیئت علمی فناور در استان، سازماندهی 80 پژوهشی در قالب طرح گام دوم دانشگاه و نیز دریافت 750 ایده در چند استارتآپویکند و. ایدهآرا در قالب رویداد گام دوم دانشگاه و معرفی 80 ایده منتخب از مشهد به مرحله استانی و کشوری، انتخاب از پژوهشگران برجسته واحد مشهد در لیست 2 درصد پراستناد، درج نام اعضای هیئت علمی در لیست سرآمدان علمی دانشگاه آزاد اسلامی و کسب رتبه دوم در رتبه‌بندی وبومتریک بین دانشگاه‌های آزاد اسلامی کشور برای دومین سال متوالی بخشی دیگر از فعا

رداخت ۱۶ میلیارد تومان وام

:نا:آیا در حوزه توسعه منابع و سلامتی نیز فعالیتهای شاخصی در سال گذشته انجام شده است؟

مرادی: بله، پرداخت 10 میلیارد تومان خدمات پایان خدمت به همکارانی که تا پایان بهمن 1400 بازنشسته شده است، پرداخت حدود 16 میلیارد تومان وام به همکاران (اعم از کارکنان و اعضای هیئت علمی) در قالب طرح های صندوق پسانداز، خرید و تعمیر مسکن، تبدیل وضعیت. تعداد 63 نفر از کارکنان قراردادی به آزمایشی رسمی بدون گزارش اداره کل امور اداری سازمان مرکزی، تعیین تکلیف و تغییر وضعیت ساعتی و مجوز به شرکت، تغییر و اصلاح ساختار پرداخت فوق العاده کارایی کارکنان، پرداخت تسهیلات بانک رسالت به 300 نفر از همکاران، ثبت نام هزار و 400 نفر از همکاران فعال و بازنشسته در اراضی مسکن در گلبهار، تشکیل ستاد فوری اسکان نوروزی در مدت سه روز و آماده سازی اماکن اسکان ازجمله فعالیت های رفاهی برای همکاران در سال گذشته که توسط حوزه معاونت توسعه منابع و مدیریت دانشگاه آزاد مشهد صورت می گیرد. رفته است.

یگیری راهاندازی دانشکده های موضوعی

:نا: ​​فعالیت‌های شاخص در حوزه آموزش و تحصیلات تکمیلی چیست؟

مرادی: آغاز آمایش های تحصیلی در همه مقاطع تحصیلی سند آمایش، اجرای بخشنامه الف و اعضای هیئت علمی پس از سه مرحله تصویب تذکرات لازم و درنهایت تغییر وضعیت رشته های تحصیلی که در این مدت به ثبت ساعت اقدام نکردند از بهمن 1400، آغاز پالایش استادان حقالتدریس در استان با هماهنگی حراست دانشگاه در انجام صلاحیت عمومی استادان و انجام مصاحبه علمی در گروه های آموزشی مربوط به طرح توانمندسازی استادان هیئت علمی و حقالتدریس در قالب سند تحول و همچنین تفاهم نامه بازرسی با همکاری دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و بسیج اساتید استان بخشی از فعالیت های حوزه موزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد است.


بیشتر بخوانید:

ارنامه ۱۴۰۰ دانشگاه آزاد اسلامی شیراز در یک نگاه / آمار دانشجویان به ۲۱ هزار نفر رسید

طرح توسعه زراعی با اجرای دانشگاه آزاد اسلامی


بررسی کدهای مشترک در استان در حال تشکیل کلاسهای تجمیعی بهمنظور کاهش هزینه های حقالتدریس در موضوع، پیگیری برای راه اندازی دانشکده های استان های استان بر سندایش، پیگیری انجام مراحل بازنشستگی استادانی که شرایط بازنشستگی سنواتی و سنی را دارند، با رعایت اصول و اولویت های واحدهای دانشگاهی. , تلاش دانشجویان در رفع اشکال و اشکالاتی که در خصوص غیرایرانی وجود داشته و همچنین تفاهم نامه صورت گرفته ایجاد رشته های علوم و فناوری و ارتقای آن تا مقطع دکتری از سایر رشته های آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد مشهد بوده است.

برگزاری جشنواره بزرگ و ملی شعر مولود کعبه

:نا: ​​چه فعالیت های شاخصی در حوزه فرهنگی و دانشجویی دانشگاه انجام شد؟

مرادی: با توجه به این که فعالیت در حوزه فرهنگی مهم دانشگاه در این حوزه فعالیت های بسی می شود. برگزاری جشنواره بزرگ و ملی شعر مولود کعبه مهم‌ترین اقدامی بود که در حوزه فرهنگی انجام شد. شبکه سازی دانشجویان فعال در فضای مجازی، برگزاری بیش از 100 رویداد و 200 تیم کرسی آزاداندیشی در تیم های چهارنفره در رقابت های کرسی های آزاداندیشی، شبکه مشاوران فرهنگی و استادان جهاد فرهنگی در دانشگاه و ورود جدی به اردوهای تشکیلاتی زیارتی در قالب اردوهای خارج از استان و برای اولین بار اردوی خارج از کشور (عتبات عالیات) برخی از فعالیت های مهم این دانشگاه در حوزه فره

از دیگر موارد مهم دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی در حوزه فرهنگی می توان فعالیت دبیرخانه مهدو و بالغ بر 80 فعالیت در قالب های سخنرانی، هم، مسابقه، تولید محتوا و … فقط در یک ماه منتهی به نیمه شعبان و جشن بزرگ خانواده دانشگاه آزاد. مشهد، جشنواره های مختلف با مهمترین شرکت کننده بین استان های کشور، کارگاه های مهارت افزایی، اجرای طرح های کمک بزرگ مؤمنانه و مواسات و فعالیت های جهادی، اجرای طرح بینش مطهر و طرح اندیشه اسلامی تمدنساز را ذکر کرد.

در حوزه امور دانشجویی نیز آماده سازی و به روز رسانی خوابگاه ها، تفکیک امور دانشجویی واحد مشهد از واحد پزشکی، برگزاری جلسات شورای علوم دانشجو و دانشگاه و بررسی تصمیمات آنها از عمده این حوزه بوده است.

انتهای پیام / ۴۱۰۳/۴۰۶۲ /

دکمه بازگشت به بالا