اخبار استانی

استفاده از همه ظرفیت‌های سامانه‌های اقتصادی و دستگاه‌های نظارتی برای مبارزه با تروریسم

وزیر اقتصاد در دیدار با خبرنگاران:

وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس شورای عالی مبارزه و پیشگیری از جرائم پولشویی و تامین مالی تروریسم با اشاره به فعالیت ویژه مرکز اطلاعات مالی در عرصه داخلی و خارجی تاکید کرد: از تمامی ظرفیت ها سیستم‌های اقتصادی و دستگاه‌های نظارتی برای شناسایی سریع و اقدامات متقابل همزمان با تعداد کمی از جریان‌های مالی که تأثیر زیادی بر نوسانات اقتصادی دارند، برای تأمین مالی قاچاق و نوسانات اقتصادی و …

به گزارش خبرگزاری آنا، سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه امضای تفاهم نامه با مرکز اطلاعات مالی این وزارتخانه با قوه قضائیه، نیروی انتظامی، معاونت امنیتی اقتصادی و نیروی انتظامی. در اجرای تکالیف و قوانین مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم در جمع خبرنگاران گفت: امروز پس از گذشت 1 سال و 4 ماه از آغاز به کار دولت معادل 4 سال پیش، جلسات شورای عالی امنیت ملی برگزار شد. شورای عالی مبارزه و پیشگیری از جرائم پولشویی و تامین مالی تروریسم هم قبل از تشکیل جلسات اعم از کمیته ها و کارگروه ها و هم جلسات نظارتی و پسینی باد از مسوبات شید دینکیتا کیدی دیدیم تشکیل شد.

هدف از این تحرکات به حداقل رساندن امکان تامین مالی و گردش وجوه، تخلفات اقتصادی، قاچاق مواد مخدر، قاچاق کالا و ارز، فرار مالی و گردش مالی مخل بازار دارایی های کشور است. اطلاعات و سازمان اطلاعات ارتش همچنان از تمام ظرفیت سامانه‌های اقتصادی و دستگاه‌های نظارتی برای شناسایی و برخورد سریع تعداد کمی از جریان‌های مالی که تأثیر زیادی بر نوسانات اقتصادی در تأمین مالی قاچاق دارند و نوسانات اقتصادی و…

خاندوزی تاکید کرد: مرکز اطلاعات مالی نیز توافقات خوبی با کشورهای همسایه و کشورهای منطقه اوراسیا دارد که این اقدامات بی سابقه نتایج خود را در کاهش جرایم مالی نشان خواهد داد و گزارش دقیق عملکرد این مرکز به مردم ارائه می شود.

وزیر اقتصاد در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر امکان مبادله و خرید کالاهای خارجی و واردات نقدی خاطرنشان کرد: بخش اول آیین نامه مربوط به حوزه استخراج در دولت تصویب شد، اما بقیه سیاست ها بر اساس آن است. بر روی سیستم پرداخت کنترل بانک مرکزی پس از نهایی شدن توسط بانک مرکزی بلافاصله به تصویب دولت می رسد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا