عمومی

اسکان ۲۷ هزار حادثه دیده در سیل اخیر/ به ۲۰۰ خانواده حادثه دیده لرستانی امدادرسانی شد

عسنا/لرستان دبیرکل جمیعة هلال احمر کیشر با کاک با کان 27 هزاز دیده سیل اخری کیشر، گفت: در استان لرستان نیز به 200 دویدی دیکی دیک سیلی شده است.

یعقوب سلیمانی در حاشیه بازدید از فاجعه سیل در لرستان گفت: در پی پدیده موسمی و سیل به 24 استان خسارت وارد شده و به 27 هزار نفر خدمات اسکان اضطراری ارائه شده است.

وی افزود: جمعیت هلال احمر از ابتدای این بحران امداد، نجات و تخلیه اضطراری خود را آغاز کرده و حادثه را در کنار مردم دیده است.

دبیر جمعیت هلال احمر با بیان اینکه خدمات زمینی و هوایی همچنان ادامه دارد، گفت: حضور تیم های امداد هوایی با چند جبهه و 34 هزار امدادگر، داوطلب و امدادگر درگیر، امدادرسانی را تسهیل کرده است.

سلیمانی با اشاره به تلفات انسانی سیل اخیر در کیشور گفت: تاکنون 61 نفر جان باختند و 32 مفقود نیز داریم که شامل پنج کشته و یک مفقود می شود.

دبیر جمعیت هلال احمر افزود: با آغاز پدیده سیل در لرستان 11 تیم امدادی وارد صحنه امداد و عملیات شدند، 2 تیم ارزیاب از ابتدا فعالیت خود را آغاز کردند و چهار تیم سیلاب در کنار، 4 تیم. تیم های اسکان و تغذیه و یک تیم با حضور 11 پرسنل مستقر شدند و از 42 امدادگر و تجهیزات و خودروهای امدادی برای امداد و نجات استفاده شد.

سلیمانی گفت: تیم هوایی با حمل 2 تن تجهیزات امدادی برای اسکان 260 نفر و توزیع 65 ملحفه امدادی با پتو، فرش، هفت کانتینر و سایر اقلام امدادی.

وی همچنین گفت: 350 بسته غذایی 72 ساعته، 20 بسته 24 ساعته نیز برای استفاده حادثه دیدگان توزیع شده و خدمات رسانی همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا