اخبار استانی

اعطای احکام روسای کمیته‌های تخصصی صنایع‌دستی استان سمنان

به روگر این کابرآنلاین استان سمنان، مدیرکل لرجسته‌فرهنگی، توریسی و صنعیت‌دستی استان سمنان روز چهارشنبه 20 مهرماه 1401 در آن کرمان گفت: «ادارهکل استان سمنان، خانه فیکلان صنایع است.»

امیر کرم زاده افزود: کمیته های تخصصی صنایع دستی می توانند نقش موثری در زمینه شناسایی فعالان صنایع دستی، ایجاد بانک اطلاعاتی در حوزه های تخصصی صنایع دستی، ایجاد فرصت حضور هنرمندان در نمایشگاه های داخلی و خارجی، برگزاری کشوری داشته باشند. رویدادها، بازاریابی، پیگیری بیمه هنرمندان و … برای ماندن.»

رئیس اداره صنعت، گردشگری و صنعت استان سمنان همچنین از تشکیل 17 کمیته تخصصی صنعت در استان خبر داد.

جعفر صفاخواه افزود: کمیته توسعه سفال و سرامیک، انواع چوب دست ساز، سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی و پارچه های مصنوعی و بافته شده است.

رئیس اداره میراث صنایع دستی، گردشگری و صنایع دستی سمنان استانبول ادامه داد: کمیته دانش در زمینه های طراحی، نمونه برداری و بسته بندی، احیای هنرهای فراموش شده، دانشگاه و کارگاه های صنایع دستی، فروشگاه ها و گالری ها، تبلیغات، بازاریابی و صادرات ، شهرها و روستاها மெல்லி ، முர்கை புர்க்கு புந்து அட்டிக்கு ஶுத்து ஶாட்ட்டு ஸ்ட்டை »

وی با اشاره به اینکه کمیته آموزش و ترویج نیز تشکیل شده است، افزود: هدف از تشکیل این کمیته ها رفع مشکلات فعالان حوزه صنایع دستی است و این کمیته ها اتاق فکری هستند که ایده ها و طرح های خلاقانه در آن انجام می شود. به مفاصلین می‌شوند و تحت عنوان نقشه تکمیل می‌شود.

صفاخواه ادامه داد: استفاده از نیروهای خلاق و جوان، مطالعات میدانی و کتابخانه ها در رابطه با رشد و توسعه صنایع دستی استان، ارتباط با سایر استان ها با هدف پیشبرد اهداف طایفه در حوزه صنایع دستی و … از جمله وظایف این کمیته ها.»

بیش از 4 هزار و 500 هنرمند در 52 صنعت در استان سمنان مشغول به فعالیت هستند.

46

دکمه بازگشت به بالا