اخبار استانی

اعطای اسکار انرژی به مدیریت شهری مشهد

اعطای اسکار انرژی به مدیریت شهری مشهد

در مراسم جایزه انرژی گلوب ایران از پروژه شهرداری مشهد با عنوان ” احداث نیروگاه‌های خورشیدی در بام ساختمان‌های اداری به منظور تامین 20 درصد مصرف برق” به‌عنوان یکی از سه طرح برتر در اهدای جایزه جایزه جهانی انرژی به عمل آمد.

به گزارش خبرگزاری اخبار استانی از مشهد، این مراسم در سالن‌های بین‌المللی کیش با چهره‌های ملی و بین‌المللی برگزار شد.

سیدکمال‌الدین شاهچراغی، مدیرکل پشتیبانی و نایب رئیس کمیسیون بهینه سازی مصرف انرژی که به عنوان نماینده شهرداری در این مراسم شرکت کرده بود، در این خصوص اظهار داشت: در راستای تحقق بخشیدن به توسعه پایدار شهرها، مدیریت شهری مشهدمقدس در همایش‌هایی با مضمون شهرهای پایدار حضور داشته باشد. را به منظور تبادلات تجربیات و دانش در کاهش نیازهای محیط زیست و تامین شهر در دستور کا.

وی با بیان اینکه شهرداری با ارسال پروژه منتخب خود به جایزه بنیاد جهانی انرژی در ایران، در دوره امتیاز دهی و داوری قرار گرفت، افزود: در این دوره، ۳۱۱ پروژه در هفت رشته آب، هوای زمین، انرژی، جوانان، ساختمان پایدار و استارتاپ پایدار شرکت کرده بود که پس از سه مرحله داوری پروژه‌ها، در هر رشته از سه پروژه برتر.

به گفته شاهچراغی، پروژه «احداث نیروگاه های برق خورشیدی بر بام‌های شهرداری» به عنوان یکی از سه پروژه انرژی انتخاب شد و در این مراسم با اهدای لوح معتبر توسط رئیس بنیاد انرژی جهانی، تقدیر به عمل آمد.

کمیسیون نایب بهینه‌سازی مصرف انرژی شهرداری مشهد اضافه کرد: بهره‌گیری از انرژی‌های تجدیدپذیر که در بیانات مقام معظم رهبری در روز کاری در اسفندماه ۱۴۰۰ مورد خاص قرار گرفتن، موضوعی است که بیشتر جهان به توسعه ویژه توسعه یافته و در حال توسعه به منظور مورد نیاز است. رهایی از بحران انرژی و جلوگیری از سوخت‌های فسیلی در حال گسترش هستند. یک شهر پایدار نیاز به انرژی پاک دارد. از همین رو شهرداری مشهد با تدوین برنامه‌های میان مدت و بلند مدت، امکان ارزیابی و احداث نیروگاه‌های خورشیدی بر بام ساختمان‌های اداری خود به این مهم پرداخته است.

وی در پایان بیان کرد: نکته‌ای که این پروژه را مورد توجه داوران قرار می‌دهد، این است که در ساخت این نیروگاه‌ها تلاش می‌شود برای فرهنگسازی مردم در نظر گرفته شود. همچنین مستندسازی مناسب برای اجرای پروژه‌ها با همکاری در تدوین کتب درسی و بسته‌های کمک آموزشی است که برای داوران به‌دلیل آموزش نسل آینده حائز بود.

انتهای پیام /

دکمه بازگشت به بالا