اخبار استانی

اعطای امتیازهای ویژه به استادان برای حضور در انجمن‌های علمی

گروه استان های خبرگزاری آنا؛ انجمن‌های دانشجویی متشکل از دانشجویان فعال، باانگیزه و با ظرفیت‌های هستند که باعث تجمیع و افزایش فعالیت‌های دانشجویان مشتاق به فعالیت‌های پژوهشی و علمی می‌شوند. بخش عمده این مجتمع‌ها، کار ابتدایی به‌صورت بالقوه هستند و اگر دانشگاه‌ها بستری مناسب را فعال کنند بالفعل‌شدن این ظرفیت‌ها از دور نخواهد بود. بنابراین در ترویج دانشجویان روحیه علمی، توانمندسازی و ایجاد انگیزه در، دانشگاه باید انج.

انجمن‌های علمی در دانشگاه آزاد اسلامی چند سالی است که زیر نظر باشگاه‌های جوان و نخبگان دانشگاه در هر واحد دانشگاهی فعالیت می‌کنند و فعالیت‌های سالانه آنها را رتبه‌بندی و اعلام می‌کنند.

انجمن علمی دانشجویی کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد در تازه‌ترین رتبه‌بندی دفتر مرکزی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی با امتیاز ۱۶۰ و ۳۲ فعالیت در گروه +A کشوری قرار گرفت.

خبرنگار خبرگزاری آنا در این شماره از پرونده «توسعه دانش‌های نو با انجمن های علمی» درباره مأموریت‌ها، اهداف، برنامه‌ها، دستورکارها و برنامه‌های انجمن علمی گروه کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد با شبنم شادرو دکتری کامپیوتر نرم‌افزار، عضو هیئت‌علمی گروه کامپیوتر و دبیر این انجمن گفت‌وگو کرده است.


بیشتر بخوانید:

انجمن‌های علمی با حمایت مستمر از دانشجویان پژوهشگر

وقتی انجمن های علمی پژوهشی دانشجویان را افزایش می دهند

انجمن های علمی را دور زدند


:نا: ​​انجمن علمی کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد را معرفی کنید.

شادرو: از بهمن ۱۳۹۹ به‌عنوان رئیس انجمن گروه علمی کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد انتخاب شدم و همراه بازرس انجمن و پنج نفر از دانشجویان رشته‌های کامپیوتر، فعالیت‌های خود را آغاز کردند. الان حدود 10 نفر از اعضای فعال هستند که در کنار بقیه رشته های کامپیوتر فعالیت دارند.

گروه‌های کارگاه‌های برنامه‌نویسی و مهارت‌های رشته‌های کامپیوتر، دوره‌ها، همایش‌ها و وبینارهای تخصصی و بازدیدهای علمی در انجمن کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد علمی مشهد برگزار می‌شود. به دلیل اینکه سرپرست تیم مسابقات برنامه‌نویسی دانشگاه نیز هستم، بیشتر سعی کرده‌ایم، دوطرفه میان تیم‌های برنامه‌نویسی و انجمن برای ارتقای سطح برنامه‌نویسی دانشجویان انجام شود. در انجمن دوره‌های علمی دانشجویان مستعد در حوزه‌ها برای تدریس در مدارس برگزار می‌شود که پس از آموزش دانشجویان با برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های مفید برای دانش‌آموزان می‌توانند آنها را معرفی کنند و گروه کامپیوتر دانشگاه آزاد مشهد را معرفی کنند.

مسابقات برنامه‌نویسی برای جمع‌آوری و ارزیابی دانشجویان را در طول‌ترم برگزار می‌کند تا شور و شوق کسب مه با توجه به اینکه معاونت اجرایی پست آموزشی پردیس بین الملل خراسان رضوی را به سرپرستی دارم به دنبال ایجاد اعضای انجمن و امکانات در گلبهار، سعی کنید دوره‌های خوبی را برای دانش‌آموزان شهر مشهد و گلبهار برگزار کنیم.

:نا: ​​جایگاه و وظایف انجمن‌های علمی در دانشگاه‌ها را چگونه ارزیابی کنید و وجود آنها را چقدر مفید است.

شادرو: انجمن‌های علمی همیشه در دانشگاه‌ها نقش مهمی را ایفا کرده‌ و می‌کنند، انجمن‌ها می‌توانند در ارتقای سطح علمی، مهارت‌های تخصصی، مهارت‌های سخنوری و مهارت‌های آموزش دانشجویان مفید باشند. در دانشگاه اسلامی واحد مشهد با تدابیر آزاد است که در نظر گرفته شده، دوره‌ها و کارگاه‌های علمی مفید در مقایسه با سهولت بیشتر می‌شود و این امر می‌تواند انجمن‌ها را ترغیب به قراردادن کارگاه‌های آموزشی و مهارتی هدفمند کند.

انجمن‌های علمی متشکل از دانشجویان منتخب دانشگاه می‌توانند با برگزاری جلسات هم‌اندیشی و بررسی ایده‌های نوین و خلاق و برگزاری دوره‌های دیدار با دانش‌آموزان نخبه در توسعه علم نیز می‌توانند باشند.

:نا: ​​حمایت دانشگاه از انجمن‌های علمی دانشجویان را چگونه ارزیابی کنید و مشکلات و چالش‌های مسیر را بررسی کنید.

شادرو: با توجه به موضوعات گذشته و پرداختن به استاد حق‌الزحمه به استادان برگزارکننده کارگاه‌ها و همایش‌ها، دیدگاه منفی نسبت به این موضوع باعث می‌شود تا با انجمن‌های علمی کمتری از آنها استفاده شود. اما دانشگاه آزاد اسلامی با تغییر دقیق قبلی و پرداخت به‌موقع هزینه‌ها، این مشکلات را امید استادان نیز با اعتماد به انجمن‌ها دوره‌های مفیدی را برگزار می‌کنند، انجمن‌های علمی سعی می‌کنند تا دوره‌هایی مفید با هزینه‌های مفید برای دانشجویان برگزار کنند که این ملزم حمایت دانشگاه مالی است، دانشگاه می‌تواند با شرایط محیطی مناسب برای برگزاری مهارت‌های انجمن‌ها برگزار شود حمایت کند.

لازم است از سرپرست باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد مشهد تشکر کنم، راهنمایی‌های وی در مسیر موفقیت انجمن علمی گروه کامپیوتر، بسیار مفید بوده و از همه‌ دانشجویان و اساتیدی که در کنار انجمن بودند، سپاسگزارم. تابه‌حال برای برگزاری دوره‌های و کارگاه‌های مختلف مشکلی وجود ندارد و لازم است با آن کار کنید انجمن‌های نیاز به حمایت مالی دارند تا از بحث درآمد برای ارتقای سطح علمی داشنبو استفاده کنند

:نا: ​​انجمن های علمی تقویت شوند تا در پیشبرد علم موفق باشند.

شادرو: با استفاده از امتیازهای ویژه برای دانشجویان همکار با انجمن علمی، می‌توان دانشجویان را ترغیب به برگزاری دوره‌های ویژه‌ علمی و افزایش سطح سطح علمی آنها کرد، انجمن‌های علمی می‌توانند با ادارات و صنایع مختلف همکاری و دانشجویان برتر خود را برای کسب و کار معرفی کنند. این امر می‌تواند دانشجویان را برای ارتقای علمی و مهارتی خود تقویت کند.

:نا: ​​تازه‌ترین فعالیت‌های اجتماعی، علمی، فرهنگی و موفقیت‌ها و مجموعه‌های انجمن علمی کامپیوتر ش.

شادرو: انجمن علمی گروه کامپیوتر دانشگاه آزاد مشهد تابستان ۱۴۰۰ به دنبال برگزاری دوره‌های مهارتی برنامه‌نویسی کودکان در مدارس بود که موفق به برگزاری دوره‌های آموزشی اسکرچ در مقطع چهارم تا ششم دوره نخست در دبستان دخترانه و پسرانه امام رضایی مشهد و دوره‌های فلوگوریتم و پایتون در پایه هشتم شدند. دبیرستان استعداد درخشان هاشمی‌نژاد یک شد. به دنبال استقبال مدارس از برگزاری کارگاه‌های دانش‌آموزی، به منظور جذب دانشجو و تعلیم برای ت.

در ادامه این مسیر، قراردادهای بیشتر با مدارس در مشهد برای برگزاری دوره‌های تابستانه پرداخته‌ایم و می‌خواهیم دوره‌های تابستانی را در زمینه‌های هنری با استفاده از مهارت‌های دانش‌آموزان خود بپردازیم، در انجمن علمی برای تشویق به برنامه‌نویسی و افزایش رقابت بین آنها در بین مسابقات دوره‌های برنامه‌نویسی در آنها. گروه کامپیوتر برگزار شده است. در طرح مدارس نیز مسابقه‌ی برنامه‌نویسی برگزار می‌شود. ترم بهمن نیز کارگاه‌های تمرین کوتاه‌مدت برای تقویت بنیه علمی دانشجویان برگزار شد.


بیشتر بخوانید:

آرنامه‌ پربار دانشجویان هنر و معماری

بار نوین‌سازی آموزش بر دوش انجمن‌های علمی

انجمن های علمی تمرین توسعه علم در دانشگاه ها


جلسات بررسی و تحلیل‌های علمی نیز به مجموعه دوره‌های انجمن اضافه می‌شود و می‌خواهیم جلساتی را به صورت فرانسوی و انگلیسی برگزار کنیم تا دانشجویان بیشتری در حوزه‌های علمی به زبان‌های مختلف صحبت کنند.

:نا: ​​یا در انجمن علمی کامپیوتر مشهد در دوره بیش از دوساله موفق به تولید محصول و واحد ید می شود

شادرو: از بهمن 1399 به ریاست انجمن رسیدم و از همان زمان تمام اعضا برای فعال بودن تلاش کردند. نمونه در دوره‌های ما دانش‌آموزان تهران، سرخس و حتی اتریش در کارگاه‌های مجازی شرکت کردند، این امر به معرفی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد به اقصی نقاط کشور می‌پردازد.

:نا: ​​و کلام آخر …

شادرو: مسئول با باردادن امتیازها در انجمن های علمی ترغیب کنجمن هایی که با مدارس همکاری می کنند، حمایت می شود; زیرا این امر باعث معرفی دانشگاه آزاد اسلامی در مدارس و توانمندی‌ها می‌شود.

انجمن گروه علمی واحد مشهد برای افزایش کیفیت دوره‌های مهارتی خود نیاز به کارگاه‌های تخصصی دارد تا کارگاه‌های ویژه اینترنتی اشیا، بازی‌سازی حرفه‌ای کامپیوتری و … به‌صورت حضوری برگزار شود. این امر نیز به تجهیزات و حمایت مالی دانشگاه نیاز دارد.

انتهای پیام / ۴۱۱۷/۴۰۶۲ /

دکمه بازگشت به بالا