عمومی

اعلام آمادگی سازمان بازرسی در حمایت از ایمن‌سازی بازار تهران

معاون نظارت و امور سیاسی و قضایی سازمان بازرسی کل کشور در جلسات شهرداری منطقه 12 از حمایت‌جانبه این سازمان در همه جا و تداوم ایمن‌سازی بازار تهران خبر داد.

به گزارش اخبار استانی و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 12، صبح روز شنبه، 4 تیرماه، هم‌زمان با هفته قضائیه، جلسه سازمان بازرسی کل کشور با شهرداری منطقه 12 با حضور احمد اسدیان، معاون نظارت و بازرسی امور سیاسی و قضایی سازمان بازرسی کل کشور، محمودرضا مهرورز، بازرس کل امور وزارت کشور و شهرداری‌های سازمان بازرسی کل کشور، مهدی برومندی، سربازرس بازرسی امور وزارت کشور و شهرداری‌ها، مجید آرون، معاون عملیات و عملیات سازمان محیط زیست و مدیریت بحران شهر تهران، امیر یزدی، شهردار منطقه 12 ، معاونان و برخی مدیران شهری این منطقه در سالن جلسات شهرداری منطقه 12 برگزار شد.

در این جلسه به منظور بررسی وضعیت سلامت بازار تهران برگزار شد، یزدی ضمن گرامی‌داشت هفته قضائیه، به ارائه مبسوطی از تصمیم‌گیری در اولین دوره از دوره جدید مدیریت شهری در منطقه پرداخت که طی این گزارش، مهم‌ترین معضل در حوزه ایمنی ساختمان‌ها بود. پرخطر بازار را وضعیت مالکیت این بناها و پیچیدگی‌های قانونی ایجاد شده از این امر معرفی کرد و گفت: چنین به نظر می‌رسد که مجوز تعمیرات برای ساختمان‌های پرخطر به سرپرستی شهرداری است. حال پیش از این، شهرداری در بازار به دلیل وجود املاک موقوفی، قوانین میراث فرهنگی یا املاکی که سرقفلی آنها را اجاره داده و مالکان متعددی دارند، نمی‌توانم اجازه کسب و دریافت اسناد تهرانی، مجوز برای این تعمیرات صادر کند.

وی با یادآوری حل این مشکلات قانونی در جلسات کمیته ایمن‌بازار تهران که دو هفته یکبار به رئیس‌جمهور تهران و معاونت هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران می‌رود، همچنین با حضور نمایندگان دستگاه‌های متولی و محلی و کسب بازار در شهرداری منطقه برگزار می‌شود. جلسه‌ای که به امضای معاونت دادستانی تهران رسیده است، شرایطی را فراهم می‌کند که مانند تیمچه حاجب‌الدوله که دچار حادثه آتش‌سوزی شده است، مجوز تعمیرات ساختمان‌های پرخطر در صورت دریافت‌نکردن ساختمان‌های مورد نیاز، طی بازه زمانی 5 روزه، با اجازه دادسرا صادر شود.

وی با نقش حمایتی دستگاه‌های نظارتی مانند سازمان بازرسی کل کشور در پیشبرد ایمن‌سازی بازار تهران ادامه داد: این حمایت می‌تواند به مدیران برای انجام کارهای بزرگ،‌آت و جسارت دهد. چراکه با توجه به وضعیت بحرانی بازار در حوزه ایمن‌سازی سازه‌های فرسوده، اگر بیشتر با کمک و حمایت از همه دستگاه‌های متولی در کشور جلوگیری شود، از بروز فجایع جبران‌ناپذیر جلوگیری خواهد شد.

در ادامه اسدیان، معاون نظارت و بازرسی امور سیاسی و سازمان قضایی بازرسی کل کشور ضمن قدردانی از انجام شده در ایمن‌سازی بازار تهران گفت: در مباحث حکومتی، از سنتی‌ترین دولت‌ها تا مدرن‌ترین آنها در دنیا، امنیت جان و مال مردم، جایگاه اول را دارد. . یعنی اول امنیت است و بعد از مباحثی مثل سلامت، بهداشت، آموزش و …. بنابراین اگر تعارضی بین مثال امنیت و درآمد پیش آید، اولویت با امنیت است و در تعارض با هر امر د.

وی با افزوده شدن به وضعیت بحرانی بازار تهران: این محدوده، وضعیتی است که به نظر من اگر اتفاق بیفتد، فاجعه‌ای را نمی‌توان رقم زد و به گفته‌ها، بحرانی‌ترین محدوده، نه در تهران که در کل کشور به شمار می‌رود. به همین دلیل از همه دستگاه‌ها می‌خواهند به تکالیف خود در این زمینه عمل کنند.

اسدیان، شهرداری‌ها را به‌عنوان اصلی‌ترین متولی ایجاد امنیت در حوزه شهرسازی و معماری مناطق شهری معرفی کرد و با توجه به نقش شهرداری در این زمینه ادامه داد: شهرداری هم به دلیل اینکه طبق قانون باید از ادامه فعالیت‌ها اماکن جلوگیری کند و هم به‌نوعی، دولت محلی را ادامه دهد. است ؛ یعنی در خیلی از همه دستگاه‌های خدمات رسانی زیرمجموعه شهرداری‌اند. بنابراین شهرداری باید به مسئله ایمن سازی ساختمان ها ورود پیدا کند و دستگاه های دیگر نیز به آن د.

ما موارد زیر را داریم: سازمان بازرسی کل کشور، این آمادگی را دارد که با هر دستگاهی که در این رمن وظیفه دارد، قرار دارد. حتی اگر این برخورد در اقدام رسانه ای باشد. راکه زیبنده کشور ما نیست که بگذریم خدایناکرده فاجعه‌ای برای مغازه در بازار رخ دهد و کای.
در ادامه حاضران در جلسه به منظور بررسی دقیق‌تر مباحث طرح‌شده در جلسه به بازدید میدانی در سطح من.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا