اخبار استانی

اعلام آمادگی پزشکان و پرستاران یزدی برای اعزام به طبس

اخبار استانی/ یزد درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد از آماده باش مراکز درمانی استان یزد برای امداد معاونت به حادثه دیدگان قطار مشهد – یزد خبر داد و گفت: بیش از 50 نفر از پزشکان استان جهت اعزام به شهرستان طبس خود را اعلام کردند.

دکتر «حبی نیکوکار» اظهار کرد: به دنبال حادثه تصادف مسافربری مشهد به یزد و محیط زیست از همشهریان، مراکز درمانی شهرستان‌های اردبیل، میبد، بهاباد، بااباد و مراکز درمانی شهر یزد برای امدادرسانی به حوادث محیط زیست به صورت آماده باش هستند. هستند.

وی ادامه داد: ارائه اوردن زمینه لازم جهت ارسال بیماران با هلی پد و اورژانس هوایی، بستری و مهیایی اتاق عمل از جمله مواردی است که در مراکز درمانی یزد در نظر گرفته شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد افزود: همچنین ارتوپد، جراح، اتاق کارشناس عمل و ۵۰ نفر از پرستاران استان جهت اعزام به شهرستان طبس آمادگی خود را اعلام کرده و در نیاز به شهرستان طبس اعزام خواهند شد.

نیکوکار توضیح داد: بیمارستان در این حادثه 41 نفری را که به سید مصطفی خمینی طبس منتقل کردند و پس از انجام ثانویه و تریاژ اولیه، دید از بیمارستان امبولانس و دو بالگرد اعزامی از یزد به بیمارستان های یزد منتقل شدند. شد.

فتنی است؛ استاندار، رئیس دانش‌کاه علوم پزشکی و فرمانده نیروی انتظامی یزد به منظور ارزیابی به طبس اعزا.

قطار مسافربری طبس – یزد ساعت 5 و 30 دقیقه امروز چهارشنبه در کیلومتر 50 مرکز طبس – یزد (ایستگاه مزینو) به علت برخورد با یک دستگاه بیل مکانیکی از ریل خارج شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا