اخبار استانی

افتتاح اولین مرکز مانیتورینگ و پایش آنلاین مناطق حفاظت شده و تالاب های لرستان در خرم آباد

به گزارش اخبار استانی در لرستان، دکتر سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در سفری یک روزه در دهم دی ماه 1401 در استان لرستان به منظور نظارت بر عملکرد محیط زیست استان. در این زمینه ، اولین مرکز نظارت و گزارش دهی (آنلاین) را در مناطق باز کرد. மாட்ட்டை ஶாட்டு வ தால் பின் இன்டை அட்டை பாட்ட்டி பாட்ட்டி பாட்ட்டி பாட்ட்டி பாட்ட்டி பாட்ட்டி பாட்ட்டி பாட்ட்டி பாட்ட்டி பாட்ட்டி பாட்ட்டி பாட்ட்டி பாட்ட்டி

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به تنوع زیستی غنی و وضعیت خاص زیست محیطی استان لرستان از نظر پوشش گیاهی و جانوری گفت: با اجرای طرح جامع پرداخت آنلاین، شرایط برای شکارچیان و مخزن های محیطی بسیار دشوار خواهد بود. அந்திர்கிர் இந்தை பை கும் க்குத்தை ஬ாரை வாட்ட்டை வாட்ட்டை

دکتر سلاجقه افزود: مردم منطقه با طبیعت و محیط اطراف خود ارتباط دارند و انتظار و تقاضا دارند که اقدامات عملی و مفیدی برای جلوگیری از تخریب و تخریب عرصه های طبیعی انجام دهیم که اجرای این گونه طرح ها که طرح های الگو و جامع هستند، دستاورد بسیار ارزشمندی بوده و گامی مفید در راستای مطالبات مردم منطقه خواهد بود.
– مدیر حفاظت محیط زیست استان لرستان در بهره برداری از این مرکز پایش و گزارش (آنلاین) از مناطق و حوضچه های حفاظت شده لرستان گفت: امروزه فناوری های نوین جایگاه ویژه ای در حفاظت از لرستان دارد. مناطق زیست محیطی و به همین منظور در سال جاری این مدیریت اقدام به ایجاد سیستم پخش ویدئو در اکثر مناطق تحت مدیریت محیط زیست منطقه از جمله مناطق حفاظت شده و برکه ها نمود.

در فاز اول این طرح، این سامانه در 12 ایستگاه نصب شد که شامل دو منطقه حفاظت شده، کوه سفید خرم آباد و اشترانکوه دورود، پناهگاه دم سفید، 11 حوضچه سد و برکه است. و صید منوبو کارشاخ گرین در هال عھرا می بهده. این سیستم دارای دوربینی با زوم 35 برابر و چرخش 360 درجه، کیفیت تصویر بالا و قابلیت ذخیره سازی تصویر می باشد.

وی گفت: 322 هزار هکتار منطقه حفاظت شده، پناهگاه حیات وحش و میراث طبیعی ملی، تحت حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست در لرستان قرار دارد که به دلیل کمبود محیط زیست، استفاده از فناوری های نوین برای حفاظت از این مناطق ضروری است.
با استفاده از سامانه هوشمند توزیع ویدئو که برای اجرای فاز اول آن حدود ده میلیارد ریال هزینه شده است، می توان مناطق بیشتری را به صورت آنلاین و آنلاین مدیریت کرد.

46

دکمه بازگشت به بالا