اخبار استانی

افتتاح مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی (Tmc) دانشگاه آزاد خرم آباد

در حاشیه این مراسم دکتر سیامک بهاروند مدیر دانشگاه آزاد خرم آباد با قدردانی از همکاری همه جانبه اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت: تحصیلات دانشگاهی فقط مختص فارغ التحصیلان است. و اقتصاد چرخ است.» کمک چندانی به جامعه نخواهد کرد و به همین دلیل رویکرد رویکرد و تشویق دانش آموزان به کسب مهارت در آموزش فنی و حرفه ای را دنبال خواهیم کرد.
مراکز TMC علاوه بر تشریح برنامه های تشکل های دانشجویی برای آموزش فنی و حرفه ای از جمله نخلستان و کهاد، پیوند دانشگاه و بازار کار را دانستند و گفتند: هدف توانمندسازی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه است. دانشگاه وارد بازار کار شود و آنها را تشویق کند.

ویژگی اصلی مهارت های سازمان انعطاف پذیری با شرایط مهارت های آموخته شده، جوامع هدف و نیازهای روزمره جامعه و بازار کسب و کار است و تنظیم تولید به نیروی متخصص و ماهر اهمیت دارد. کاهش نرخ بیکاری در سطح جوانان مهم است.
معتمدین همچنین ابراز امیدواری کردند که این همکاری و اشتراک تلاش ها و خدمات این گونه مراکز منجر به آمادگی و تجهیز فارغ التحصیلان دانشگاهی برای ورود به بازار کار و توانمندسازی نیروی انسانی آینده جامعه شود.
ما معتقدیم مدیریت دانشگاه در جایگاه چنین مراکزی قرار دارد، ارزشمند است و می گوییم که در حال برگزاری دوره های آموزشی مهارت های حرفه ای و عملی به صورت مشترک با دانشگاه هستیم تا بتوانیم دانشجویان را به فراگیری مهارت های عملی ترغیب کنیم. هدف اشتغال

مرکز مدیریت آموزش های مهارتی و مشاوره شغلی (Tmc) با هدف توانمندسازی دانشجویان و کمک به فارغ التحصیلان دانشگاهی از طریق سه فرآیند اصلی ارزیابی مهارت، ارائه خدمات مشاوره شغلی و آموزشی و در نهایت ارائه خدمات مهارت آموزی مورد نیاز بازار کار به دانشجویان و تکیه بر آن فعالیت می کند. بر ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، دفاتر مشاوره شغلی و مشاغل غیردولتی محقق خواهد شد.

46

دکمه بازگشت به بالا