اخبار استانی

افتتاح کارخانه نساجی با اعتبار 10 میلیارد تومان در فردوس رفسنجان

اخبار استانی/ کرمان با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان، کارخانه نساجی و نساجی در منطقه فردوس رفسنجان با وام 10 هزار میلیارد دلاری راه اندازی شد.

به گزارش اخبار استانی، فرماندار رفسنجانگو ظهر امروز در مراسم افتتاح این کارخانه، مشکلات معیشتی، بیکاری و کمبود آب آشامیدنی یا کیفیت پایین آب را از دلایل مهاجرت شهروندان به این شهر دانست. برای خانواده ها، ایجاد شغل با سرمایه گذاری های کوچک.

علی اکبر پورمحمدیک نیاز آبرسانی به مناطق روستایی رفسنجان را برشمرد و افزود: دولت این طرح را به مدت 3 سال اجرا می کند که با پیشرفت خوبی در دو سال آینده به اتمام می رسد.

وی خاطرنشان کرد: تصفیه خانه رفسنجان با اعتبار 250 میلیارد تن در حال ساخت مجتمع مس سرچشمه رفسنجان با دو چشمه 20 هزار مترمکعبی و تصفیه خانه 1000 لیتر در ثانیه رفسنجان است. و تا پایان سال آینده راه اندازی خواهد شد. بخشی از این آب در شهر مستقیماً به بخش‌های غربی و شرقی و بخشی از این آب تصفیه‌شده مستقیماً از لوله‌های 400 به‌طور کلی به منطقه نوق ارسال می‌شود تا کمبود آب و کیفیت پایین در منطقه نوق برطرف شود.

فرماندار رفسنجان در خصوص کارخانه نساجی منطقه فردوس گفت: این کارخانه در ناحیه صنعتی شهرستان فردوس احداث شده است اما تنها 3 کارخانه در این شهرک راه اندازی شده است که باید اینها ساخته شود و شغل بیشتری ایجاد شود. ایجاد شده است. برای جذب سرمایه گذاری.”

وی خاطرنشان کرد: این شهرک صنعتی 12 هکتار وسعت دارد که باید برای رفع معضل بیکاری و رونق اقتصادی، جذب واگذاری زمین و سرمایه گذاری، ایجاد واحدهای تولیدی برای ایجاد اشتغال چاره اندیشی شود.

پورمحمدی گفت: علاوه بر این استانداری به دنبال تسهیلات اشتغال زایی برای مشاغل کوچک و خانگی است و می تواند افراد جویای کار و جویای کار خانگی را برای ارائه تسهیلات بانکی کم بهره و افزایش درآمد منازل به بانک معرفی کند. سطح “.

رئیس کارخانه نساجی نیز در این مراسم گفت: مساحت کارخانه نساجی 2000 متر مربع است که زمینه اشتغال 10 نفر را فراهم می کند و این کارخانه تنها واحد نساجی جنوب شرق کشور است.

احمد خانیک با بیان اینکه 4 خط تولید پارچه در این کارخانه راه اندازی شده و تجهیزات تمام اتوماتیک خریداری شده از ایتالیا است، گفت:

در شهر صنعتی فردوس تنها سه کارخانه وجود دارد

بخشدار فردوس رفسنجان نیز در این مراسم اظهار داشت: با وجود اینکه دهکده صنعتی در این منطقه احداث شده است، تنها سه کارخانه تیرآهن، آگلومره و پارچه ایجاد شده است که باید با جذب سرمایه گذاری شاهد اشتغال پایدار و رونق اقتصادی باشیم. بودن.

علی محمدی بهجت افزود: 25 حلقه چاه کشاورزی در این منطقه حفر شده است و در حوزه ورزش به بسیاری از مناطق که باعث افتخار استان و کشور می شود علاقه مندیم. صفائیه و مهدی آباد دو زمین چمن مصنوعی نیز ایجاد کرده اند.

وی وضعیت کشاورزی شهرستان فردوس را وابسته به محصول پسته عنوان کرد که از این میزان 8 هزار هکتار زیر کشت پسته و 2.5 هکتار زیر کشت زعفران است.

بخشدار فردوس نیز گفت: ناحیه فردوس دارای 48 شهید، بیش از 6 هزار بسیجی و 300 شهید است و اولین شهید قبل از انقلاب مبارز به نام شهید انصاری توسط مردم این منطقه تقدیم انقلاب شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا