اخبار استانی

امام حسن مجتبی(ع)؛ پاسبان مظلوم و غریب دین اسلام+زندگینامه مختصر

امام حسن مجتبی(ع);  باسبان مظلوم و غريب دين اسلام + زندگنامه قصر

در زمان زندگانی امام حسن مجتبی (ع) و مقایسه زندگی پیامبر با سیره امام ثار (ع) اختلافاتی وجود داشت که یکی از آنها موضوع فقر و غریبی و صلح با پیامبر بود. آرامش قهرمانان لطیف ترین تاریخ تاریخ است که در بستر زمان و مکان به وجود آمده است.

به رابوتی اخبار استانی اخبار استانی; ביסטו השטמ יא ששמ מה ספר בנא בר ניכל האים היא עפר עבר ערפיבאםאם جامعه मा निज ज؟

امام حسن مجتبی (ع) به تطبیق امام دوم از امامان دوازده غانه ای شيعيان و چهارمین معصوم از معصومین، سباط اکبر (نه اکبر)، پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم)، یکی از مردمان (ع) و طبق حدیث پیامبر با برادر کوچکترش، آقا. مردان جوان در بهشت ​​هستند و هر چه عظمت شخصیت آنها باشد و آثاری که اسلام در تاریخ اسلام و زنده نگه داشتن اسلام داشته است، می گوییم.

אנ הזרטר דר שעשים בה אמאמת ראשישינד קה פאב ימאמת امام علی (علیه السلام) نداشتند و در نتیجه اختلافی که آنجا بود، دست به دست هم دادند و امیرالمومنین (علیه السلام) را به شهادت رساندند و اینک امام حسن (علیه السلام) بود که اوضاع آنجا باید امت اسلامی را رهبری کند. به شرایط حساس داخلی و عرض المزید کی کی کی کی کی از شیعیان را نیز دکر تزلک و شبه می‌کرد.

شرح مختصری از امام حسن مجتبی (علیه السلام):

نام: حسن (ع)

القاب: مجتبي، سبط اكبر.

پدر و مادر: حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س).

كنيه: ابومحمد

وقت و محل تولد: شب نیمه رمضان سال سوم هجرت در مدینه.

زمان و مکان شهادت: 28 یا 6 سال از سال 50 هجری قمری، در سن حدود 47 سالگی، به دستور پیامبر، در مدینه، مست و به شهادت رسیدند.

مرقد: در قرمة البقی، وقع در مدینه.

در زمان حیات: در سه بخس; 1-عصر المحمد (ص) «حدود 7 سال/ 2- اشتغال با بابا “حدود 30 سال”/ 3 -عصر امامت “10 سال”

آیا این خبر مفید است؟

در نتیجه 1 و 0 رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا