اخبار استانی

امتیاز ویژه‌ برای دانشجویان در طرح شهید وزوایی و احمدی روشن/ دفتر بنیاد نخبگان در دانشگاه آزاد مشهد راه‌اندازی می‌شود

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از مشهد، سیدعبدالکریم سجادی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری بنیاد ملی نخبگان با دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی از دفتر راه اندازی این بنیاد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد در آینده نزدیک خبر داد و گفت: اولین کار بعد از امضای تفاهم نامه، دفتر راهاندازی در دانشگاه آزاد اسلامی تا تحقیقات مستقیم با داش خواهد بود. یقیناً این دانشگاه با آن همه توانمندی که دارد، می‌تواند عمده‌ای را در این بنیاد به خود اختصاص دهد. همه تلاش ما این است که بیشتر جذب شوند و از آنها حمایت کنیم.

وی افزود: در این تفاهم نامه قرار است دانشگاه کارهای آموزشی پژوهشی و فناورانه را انجام دهد و ما نیز با طرح‌های حمایتی خود از این فعالیت‌ها به دنبال آن باشیم. همکاری و ارتباط بین دانشجویان، اساتید و بنیاد با این تفاهم نامه نزدیکتر خواهد شد و ما هم از آنها خواهیم بود

امتیاز ویژه برای دانشجویان در طرح شهید وزوایی و احمدی روشن / دفتر بنیاد نخبگان در دانشگاه آزاد ش

رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان رضوی بر تقویت ارتباط بین بنیاد نخبگان و دانشگاه آزاد اسلامی ایران کرد و ادامه داد: بنیاد ملی نخبگان از سال 84 مورد پذیرش و با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هدف قرار گرفت که صاحبان استعدادهای برتر را جذب و کند. آنها را پرورش دهد. این کار مانع ورود آنها به خارج از کشور می شود. چراکه سرمایه های انسانی بزرگی برای کشور هستند. نخبگی استعداد ذاتی و خدادادی و هدف ما استعدادیابی و استعدادیابی است.هیچ تفاوت بین دانشجویی دانشگاه آزاد و دانشجویان دیگر دانشگاه‌ها در کشور وجود ندارد. همه صاحبان استعدادهای برتر می‌توانند از طرح‌های حمایتی استفاده کنند. شعار امسال برای ما فرصتی بود تا تفاهم نامه های متعدد با ارگان های مختلف امضا کنیم.

سجادی درباره طرحهای در دستور کار بنیاد نخبگان استان خراسان رضوی بیان کرد: اکنون طرح شهید وزوایی در دستور کار است که دانشجویان می توانند در سایت بنیاد در آن نامها را ثبت کنند. رح‌های شهید احمدی روشن در هفته‌های آینده نام‌گذاری خواهد شد. دانشجویانی در طرح‌ها شرکت می‌کنند از امتیازات ویژه‌ای که خواهند شد.

نیروی انسانی متخصص برای مدیران دانشگاه مرکزی دارد

امتیاز ویژه برای دانشجویان در طرح شهید وزوایی و احمدی روشن / دفتر بنیاد نخبگان در دانشگاه آزاد ش

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی مشهد نیز گفت: آن چیزی که برای مدیران دانشگاه مهم است، نیروهای انسانی متخصص و دانشجویانی هستند که با جان‌ودل برای پیشرفت دانشگاه کار می‌کنند.

جواد بهارآرا اضافه کرد: ماحصل همه تلاش‌ها جایگاه دوم بین تمام واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در. خوبی‌هایی که در عرصه‌های بین‌المللی صاحب‌نام‌ها و بسیاری از مدیران کشور فارغ‌التحصیه بوده‌اند. اگر بتوانیم فضای پرنشاط علمی را برای دانشجویانی فراهم کنیم که قرار است در آینده گوشه‌ای از مشکلات کشور را به وظایف شرعی و قانونی خود حل کنند.

وی بیان کرد: تا به حال نمی‌توان از بنیاد نخبگان حمایت‌های زیادی کرد، اکنون در این بنیاد فضایی باز می‌شود و همه‌ها به تفاهم‌نامه می‌گویند و اگر آن‌ها را در حال حاضر برسانیم دریچه‌ای برای دانشجویان و استادان باز می‌شوند. شد و فرصت‌های بسیار خوبی ایجاد خواهد شد. حدود 50 درصد آموزش عالی را دانشگاه آزاد در کشور مدیریت می کند. اما هیچ بودجه‌ای از دولت دریافت نکردیم. از بنیاد نخبگان درخواست بخشی از امکانات و حمایت‌های ما را به دانشجویان بدهند و فضا را بازتر کنند تا طرح‌های بنیاد نخبگان استفاده کنند.

نخبگان سلاحهای علمی هستند

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی توضیح داد: نخبگی نعمت تو بلکه ذاتی است بنابراین شکرگزار این نعمت الهی باشید.

حجت‌الاسلام جواد مهدوی نسب ادامه داد: همه دانشجویان حق دارند به گردن ما باشند. اما نخبگان بیشتر حق دارند و زمینه رشد آنها را باید انجام دهیم این وظیفه ماست. نخبگان سلاحهای علمی ما هستند. اگر غفلت کنیم سلاح ما را می‌برند و همان جریان فرار نخبگانی اتفاق خواهد افتاد. دانشجویان باید شوند و نباید دانشگاه آزادی‌ها حس درجه دوم در کشور داشته باشند. اگر از دانشجویان دانشگاه آزاد حمایت شوند، آنها نهال‌هایی بوده‌اند که در آینده به درختان تنومند تبدیل می‌شوند

به آنا، در این جلسه با بیان دغدغه‌های خود ازجمله معافیت از سربازی یا گرفتن امریه برای انجام تحقیقات تحقیقاتی در بنیاد نخبگان و بهبود بخشی به وجهه دانشگاه آزاد اسلامی برای استخدام در دستگاه‌های دولتی و معرفی امکانات و امکانات دانشگاه آزاد به عموم مردم را بررسی می‌کنیم. جامعه پرداختند.

امتیاز ویژه برای دانشجویان در طرح شهید وزوایی و احمدی روشن / دفتر بنیاد نخبگان در دانشگاه آزاد ش

در پایان این مراسم، تفاهم‌نامه همکاری آموزشی، پژوهشی و فناورانه به امضای جواد بهارآرا معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد و سید عبدالکریم سجادی رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی رسید.

انتهای پیام / ۴۱۲۱/۴۰۶۲ /

دکمه بازگشت به بالا