اخبار استانی

انتقال آب الموت رود به استان قزوین را عملیاتی می کنیم

به رابوتی اکھیمیک اخبار استانی از قزوین; فتستی زیتون تارم روز یکشنبه باحوزر نیازی به امور کیشور، پیله فروش عاشیاک امور امور کیشور , عرب مدیرکل دفتر رواستی استانی، دراز کیسو نیروگاه و جمعی از باکداران در کرگین نیروگاه بادی روستای سیاحپوش شد.

333329999

وی همزمان با آغاز این جشنواره گفت: یکی از چالش های کشاورزان منطقه بحث تامین آب کشاورزی است.

وی افزود: با کمک نمایندگان تاکنون 70 درصد تعهدات انجام شده و در تلاش هستیم تا سهم آب بیشتری برای نیاز کشاورزان استان محقق شود.

این مسئول یادآور شد: برای اولین بار شورای آب در استان تشکیل و شاخه زیتون به بهره برداری رسید که امیدواریم شاهد کارهای خوبی در این زمینه باشیم.

4333

پیله фрош изхадасть: جشنواره زیتون فرصت مناسبی برای معرفی ظرفیت های تولید زیتون در استان است و می تواند به آشنایی تولیدکنندگان کمک کند و در زمینه محصولات مستقیم موثر واقع شوند.

وی با اشاره به اهمیت معرفی خوشه صنعتی زیتون گفت: از توسعه زیتون خوشه ای حمایت می کنیم تا بازاریابی محصول، تقویت توانمندی ها، حذف واسطه ها و ارتقای مهارت زیتون ها انجام شود. تولیدکنندگان نیز بهبود یافته اند.

معاون اقتصادی استانداری قزوین گفت: برای توسعه بازار زیتون قرار نیست در گیلان تولید و عرضه شود، بنابراین با کمک سرمایه گذاران باید بازارچه های خصوصی راه اندازی کنیم. که بتوانند از محصول باغات برای سود اقتصادی استفاده کنند.”

به ویژه مطالعه انتقال آب به رودخانه مورد تایید استان قرار گرفته است و توانستیم درخواست اولیه 25 میلیون متری حدود 12 میلیون متر را محقق کنیم.

پیله فروش گفت: اجرای این پروژه مهم است اما راه حل دارد و باید مصوبه هیات وزیران را برای 25 میلیون مترمکعب پیگیری کنیم.

معاون اقتصادی استاندار قزوین یادآور شد: سیاست دولت بر این است که وام های روستایی در جای خود پرداخت شود و خوشبختانه وضعیت اعتباری نیز مناسب است، لذا از روستائیان توانمندی که طرح و ایده دارند دعوت می کنیم تا مطالبات خود را ارائه دهند. طرح های اشتغال و از امکانات این لطفا استفاده کنید

555555555555555555555555555

وی گفت: منابع مالی خوبی داریم و کسانی که بیکار هستند می توانند از تسهیلات 4 درصدی برای اجرای طرح های خود بهره مند شوند.

برنامه های مختلف هنری و فرهنگی محلی برگزار شد.

برپایی نمایشگاه غذاهای محلی، صنایع دستی و محصولات کشاورزی در محدوده پایین شهر و بازدید از نمایشگاه دستاوردهای نیروگاه از دیگر برنامه های این جشنواره سیاه پوش شد.

65444

در عرض از تمبر یادبود فستیب زیتون تارم سفلی شدة

انتهای پیام

آیا این خبر مفید است؟

در نتیجه 0 و 0 رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا