اخبار استانی

انسداد ۵۰ حلقه چاه غیرمجاز در تویسرکان

اخبار استانی/ همدان مدیر منابع آب شهرستان تویسرکان از مسدود شدن 50 حلقه چاه غیرمجاز در این شهرستان خبر داد و گفت: دهیار شهرستان تویسرکان موارد چاه غیرمجاز را به کشاورزان اطلاع دهد.

احمد ترکاشوند با بیان اینکه با اقدامات انجام شده از حفر 26 حلقه چاه غیرمجاز و غیرمجاز در شهرستان تویسرکان جلوگیری شد، گفت: در تلاش هستیم تا به منظور توانمندسازی مناسب مردم، تعدادی چاه غیرمجاز را به کشاورزان اطلاع دهیم.

وی با اشاره به مصادیق چاه های غیرمجاز اظهار داشت: بر اساس ماده 6 قانون اجرایی چاه های غیرمجاز، شرکت آب منطقه ای نه تنها تمامی چاه های آب کشاورزی فعال را رصد می کند بلکه هرگونه تخلف را به مالک یا مالکان اطلاع می دهد.

ترکاشوند با بیان اینکه پس از این روند حداکثر ظرف مدت 45 روز باید تخلف رفع شود، یادآور شد: برای جلوگیری از بروز مشکل لازم است کشاورزان موارد تخلف مندرج در پروانه بهره برداری را تشریح کنند.

وی افزود: نصب قرارهای غیرمجاز، تداخل مفاد مجوز، عدم نصب، حذف یا جابجایی کنتورهای حجمی هوشمند، جدول گذاری، جابجایی و لایروبی بدون مجوز شرکت، انتقال آب به اراضی غیرآبیاری، تغییر. استفاده و عدم فعالیت یکی از مصادیق تخلف است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا