اخبار استانی

اول آنلاین در رزن کمبود معلم نداریم

اخبار استانی/همدان فرماندار رزن گفت: در سال تحصیلی جدید مشکلی در رابطه با کمبود معلم در شهرستان رزن نداریم.

علی اصغر غفاری آثار چهارشنبه 23 خرداد، در شورای آموزش و پرورش شهرستان رزن، اظهار کرد: بیشتر نیروهای فرهنگی و معلمان شهرستان نیروی بومی هستند، همین امر موجب شده تا رزن شرایط ایده آلی نسبت به سایر شهرستانهای استان داشته باشد و اگر هر نیروی غیر بومی انتقالی بخواهد آموزش و پرورش شهرستان اجازه انتقال را به وی می دهد تا برای استخدام نیروی بومی ظرفیت لازم وجود داشته باشد.

وی در ادامه با اشاره به حل مشکل تعاونی مسکن 610 قطعه ای فرهنگیان رزن مربوط به سال 86 در دولت سیزدهم طی دو سال گذشته، گفت: در حال حاضر 500 نفر از فرهنگیان شهرستان نیز متقاضی مسکن هستند که 150 نفر از این افراد واجد شرایط شناخته شده اند و تامین زمین برای این تعداد از افراد فرهنگی توسط بنیاد مسکن در شهرستان هر چند ممکن است کمی زمان بر باشد اما با توجه به اتفاقات خوب افتاده شده در بحث تامین زمین لازم برای نهضت ملی مسکن مشکلی ندارد و شدنی است.

غفاری آثار در ادامه با اشاره به بحث اوقات فراغت دانش آموزان  نیز یادآور شد: استفاده از ظرفیت سالن های ورزشی اداره ورزش و جوانان و نیز آموزش و پرورش در بحث طرح اوقات فراغت دانش آموزان شهرستان ضروری است.

 وی همچنین با اشاره به بحث چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، خاطرنشان کرد: چهار راهبرد تاکید شده مقام معظم رهبری در انتخابات شامل امنیت، سلامت، رقابت و مشارکت باید فصل الخطاب بوده و همه ما موظفیم تکلیف خود را در ترغیب جامعه به مشارکت حداکثری مردم در حضور در پای صندوق های رای به نحو احسن انجام دهیم.

رئیس آموزش و پرورش رزن هم از آغاز افتتاحیه طرح اوقات فراغت دانش آموزان این شهرستان در 31 خرداد ماه خبر داد و گفت: پایگاه های تابستانی و اوقات فراغت کانون فرهنگی تربیتی شهید مطهری با 15 رشته ورزشی، اردویی، تفریحی، هنری و آموزشی، پایگاه اوقات فراغت دارالقرآن ریحانه النبی در 16 رشته قرآنی و هنری، پایگاه اوقات فراغت کانون های ورزشی در چهار رشته ورزشی فوتسال، والیبال، بسکتبال و بدمینتون فعالیت خود را در این شهرستان برای استقبال از پرکردن اوقات فراغت دانش آموزان آغاز کرده اند.

پرویز علی بنده لو همچنین با اشاره به بحث پروژه آنلاین شهرستان هم یاد آور شد: ستاد پروژه آنلاین شهرستان رزن در آموزش و پرورش تشکیل شده کارگروه ها مشخص شده اند و سازماندهی و ساماندهی نیروهایی فرهنگی در طول تابستان در این رابطه انجام می شود.

وی با بیان اینکه در ذیل پروژه آنلاین ثبت نام  دانش آموزان نیز انجام خواهد شد، افزود: در حال حاضر 636 نفر از دانش آموزان بدو ورود به دبستان و پایه اول طول سال تحصیلی کار سنجش آنان انجام شده که بر اساس گزارشات موالید پیش بینی می شود این آمار سنجش به 700نفر افزایش پیدا کند.

 علی بنده لو همچنین با اشاره به تعداد 71 نفر دانش آموزان در روستای خمیگان، تصریح کرد: از این تعداد دانش آموز خمیگان تعداد 36 نفر آنان در شهر رزن نسبت به ثبت نام اقدام کرده اند  که این امر موجب تراکم کلاس های شهر رزن شده است.

وی افزود: از شورای اسلامی روستای خمیگان و دهیاری این روستا درخواست داریم که با متقاعد کردن والدین این دانش آموزان، این تعداد از دانش آموزان به روستای خود بازگردانده شوند.

انتهای پیام 

دکمه بازگشت به بالا