عمومی

ایجاد سامانه رصد اشتغال و تعیین سهم هر یک از دستگاه‌ها برای ایجاد اشتغال

فرماندار تهران از ایجاد سامانه رصد و تعیین سهم هر یک از دستگاه‌ها برای ایجاد فضای خبر د.

به گزارش اخبار استانی، محمد طهرانی در جلسه کارگروه تخصصی کار و سرمایه گذاری شهرستان تهران که با حضور حامد ویس کرمی مدیر کل تعاون و رفاه اجتماعی استان تهران، قدرت الله محمدی مدیر عامل شرکت صنایع ساماندهی و صنایع شهر تهران و مدیران ارشد دستگاه های استانی و شهرستانی برگزار می شود. : با عنایت به نامگذاری سال 1401 از سوی مقام معضم رهبری به عنوان سال تولید، دانش بنیان و آفرین، مهمترین هدف کارگروه مشاغل تخصصی و سرمایه گذاری شهرستان ایجاد نیرو پایدار است.

وی افزود: در حقیقت رفع مشکلات و مشکلات محیط ایجاد و رونق تولید در شهرستان از مهمترین سیاست سیاسا سیاست دولت مردمی و انقلابی حمایت از پروژه و سرمایه گذاری است و تمامی دستگاه های اجرایی شهرستان موظف در خصوص مشاغل و سرمایه گذاری اهتمام جدی داشته باشند.

وی ادامه داد: سامانه مخصوصی ایجاد می‌شود و می‌شود و می‌شود دستگاه‌های عملیاتی آمار ایجاد شده در حوزه خود را در سامانه رصد، نام‌گذاری اطلاعات شناسایی و بر اساس آمار و این سامانه سهم هر یک از دستگاه‌ها برای ایجاد ساختار مشخص می‌شود.

در بخش دیگری از این جلسه حامد ویس کرمی مدیرکل، همکاری و رفاه اجتماعی شهر گفت: کار مسائل مربوط به همگان واضح است و رهبر معظم انقلاب در این زمینه تاکیداتی داشته اند. از سوی وزارت کار ایجاد فرصت‌های شغلی در سه بخش خدمات، صنعت و کشاورزی تدوین شده است و همچنین ش هزا.

وی افزود: اولویت‌های اسناد بالادستی استان مورد بررسی قرار گرفته است و جمعیت، میزان بیکاری، محرومیت، عملکرد دستگاه‌ها و موضوعات دیگری که باعث ایجاد این شغل می‌شود. ما به عنوان دستگاه اجرایی همه کارها را برای ایجاد برنامه های دولت خود به کارم تا سلامتی بسازید

مدیرکل تعاون و رفاه اجتماعی شهر تهران تاکید کرد: به صورت روزانه برای فرصت‌های شغلی رصد در سامانه مخصوص اطلاعات همه افراد قرار می‌گیرند که برایشان شغل مشخص می‌شود و دستگاه‌ها نمی‌توانند همزمان اطلاعات یک نفر را ثبت کنند. در حوزه روستایی بحث ایجاد اعتبارات لازم در حوزه محل در نظر گرفته شده است و منابع قرض‌الحسنه نیز برای خانه در دستور کار قرار گرفته است. هر پروژه و طرحی که توسط دستگاه‌ها تعریف می‌شود باید دارای اعتبار لازم باشد.

در ادامه قدرت الله محمدی شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران نیز گفت: نکاتی که ما باید به آن توجه داشته باشیم در همین راستا به شرکت‌های دانش بنیان توجه داشته‌ایم. فروشگاه‌های خانگی از مهم‌ترین بازارهای واقعی هستند و در همین حال در بوستان‌های تهران چه مختوف هستند.

وی افزود: شرکت ساماندهی صنایع و کار شهر تهران برای استفاده از تولیدات خانگی و ایجاد بازا. نقاط زیادی در تهران وجود دارند که می‌توان آنها را به منطقه گردشگری تبدیل کرد و گردشگری ی.

وی با اشاره به ایجاد بازارچه‌های ثابت گفت: در این بازارچه‌ها، بیش از 50 هزار دست فروش شناسایی شدند و در 40 روز دیگر بازار تهران جانمایی شدند و تا پایان سال 2009 نیز بازارهای تجاری می‌شوند. در این بازارچه ها سهمی برای زنان سرپرست خانوار در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: صد ون کافه ساماندهی شدند و با ساماندهی این کافه‌ها ایجاد شده است. تا پایان سال این قول را می‌دهیم ۱۰ هزار نفر دیگر به تهران در همین حوزه‌ها می‌شود بیش از ۵۰ میلیون نفر از ۲۰ سال در ایران وجود دارد و آرزو داریم که تمام این افراد شغل داشته باشند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا