اخبار استانی

ایجاد نشاط اجتماعی در اردوی معرفتی و تشکیلاتی دانشجویان

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از قوچان، احسان پولادی در حاشیه برگزاری اردوی معرفتی فرهنگی که در دانشگاه اسلامی قوچان برگزار شد، اظهار داشت: این اردو برای اولین بار در این دانشگاه اجتماعی برگزار شد که در دوران پساکرونا باعث نشاط میان دانشجویان می‌شود.


بیشتر بخوانید:

توضیحات اردوی معرفتی فعالان فرهنگی واحدهای مشهد و قوچان


جواد مهدوی‌نسب، رئیس شورای نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه خراسان‌رضوی هم آزاد با قدردانی دانشگاه آزاد اسلامی قوچان و برگزارکنندگان اردو گفت: دانشجویان افسران و فرماندهان جنگ نرم هستند و طبق فرمایش مقام معظم رهبری باید برای آینده کشور تربیت و تقویت شوند.

وی اضافه کرد: یکی از بهترین جاهایی که می‌توانم به دانشجو و نسل جوان ایفای نقش داد، کار تیم را انجام دهد چراکه دانشجویان در تشکیل کاراتی یاد میگیرند که اهداف خود را مشخص می کنند و برای رسیدن به آن تلاش می کنند، آنها یاد می گیرند تا دوست را بشناسند و آسیب ببینند و شکست بخورند که کار فرهنگی همیشه با فراز و همراه است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی خراسان‌رضوی ادامه داد: با نگاه به این فرماندهان و افسران جنگ نرم استان در دانشگاه‌های سطح استان فراخوان شدند که در کنار همدلی و هماهنگی ایجاد کردند.

مهدوی‌نسب بیان کرد: این دوره آموزشی بوده و در دوران پسا فرهنگی که از محیط دانشگاه و فضای دور بودند، این اردو کاملاً مفید است، انتقال تجربی، آینده‌نگری و نیاز به ارزیابی آینده دانشجویی و ایجاد بستر مناسب برای نسل آینده کشور از دیگر موارد نظر. این دوره آموزشی است.

وی درباره اصلی‌ترین برنامه برای سال جاری و حضور دانشجویان در دانشگاه گفت: منبع بر دو اصل طلایی قرآن و عترت که از عوامل نجات جامعه از انحطاط و مقاوم‌سازی جامه در مقابل شبیخون فرهنگی بوده و اعتماد به جوانان و سپردن به خود جوانان با هدف تقویت بوده است. نسل آینده و دخیل کردن استادان در امر پرورش و تزکیه در کنار بحث آموزشی از برنامه‌هایی است که دنباد.

اردوی معرفتی و تشکیلاتی فعالان فرهنگی مصداق جهاد تبیین است

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان‌رضوی هم اظهار داشت: مهم‌ترین هدف اردوی معرفتی و تشکیلاتی فعالان فرهنگی است که در دانشگاه آزاد اسلامی لب قوچان برگزار می‌شود، به امر و فرمان مقام معظم رهبری که کارگاه‌های این دوره مصداق کامل جهاد تبیین است، از مهم‌ترین اهداف آن است. این دوره است.

حجت‌الاس رضا عباسپور ادامه داد: ارتقاء جایگاه معرفت و اندیشه در کار فرهنگی، تبیین اصول و مبانی تشکیلات، آماده سازی و به‌کارگیری جوانان موفق با استفاده از بدنه گام دوم، نگاه سیستمی به زندگی اسلامی، آموزش مهارت‌های عمومی مورد نیاز جوانان، ارتقای سواد و رسانه. اخلاق‌مداری در فضای مجازی، برگزاری کارگاه‌های تخصصی برای اساتید مشاور و مسابقات همگانی از د

وی در پاسخ به این پرسش که چرا دانشگاه آزاد اسلامی واحد قوچان برای این اردو برگزیده شده است؟ اظهار کرد: این واحد دانشگاهی نسبت به مسائل فرهنگی پیشرو است و در جایگاه بالایی قرار دارد و می‌توان گفت که اردوها باید از مشهد برگزار شوند و واحدهای شهرستانی ازلحاظ فرهنگی باید دیده شوند، مضاف بر این که حواشی جلساتی که می‌توانند برای واحدهای دانشگاهی خارج شوند. همراه داشته باشید، مهم است.

انتهای پیام / ۴۱۱۷/۴۰۶۲ /

دکمه بازگشت به بالا