اخبار استانی

ایجاد یک صندوق جدید در کشور با اعتبار ۲هزار میلیاردی برای هر استان/ اختیار خرج با استانداران

علی نیکزاد روز شنبه در مراسم افتتاحیه 22 ساختمان و بررسی 12 پروژه آموزشی و کمک هزینه های آموزشی در حوزه علمیه خواهران افزود: اعتبارات استانی برعهده هزینه کرد این صندوق با استانداران خواهد بود.

وی همچنین با ابراز امیدواری از اینکه خواهرش بتواند در افزایش بودجه جاری و عمرانی حوزه های علمیه کمک کند، گفت: ما به دنبال جایگاه حوزه های علمیه نیستیم و هدف این است که دولت به سمت اسلامی شدن حرکت کند و به تمدن بزرگی دست پیدا کند. هر کاری که دولت برای توسعه سمینارها انجام دهد، قابل تقدیر است.

وی با بیان اینکه ما کمبود خواهر داریم، گفت: 50 درصد جامعه را خواهران تشکیل می دهند و مدیریت مقدس ترین تشکل اجتماعی جامعه یعنی خانواده در دست زنان است.

نیکزاد با بیان اینکه نتوانستیم یک زن مسلمان ایرانی را با هویت افتخاری در دنیا معرفی کنیم، افزود: انقلاب اسلامی چیز زیادی برای زنان نگذاشته است، اما مقام معظم رهبری قصد دارند الگوی سومی را در انقلاب اسلامی ارائه کنند، زنان در جهان.”

وی افزود: شیرهای انقلاب در دفاع مقدس نشان دادند که الگوی سوم زنان نه شرقی و نه غربی است و زن مسلمان ایران تاریخ نگار است.

وی ادامه داد: در الگوی سوم زن می تواند عفیف، پوشیده، شریف و پاک باشد و با نفوذ در تشکیلات اجتماعی یعنی تشکیلات خانواده در تربیت نقش آفرینی کند و در عین حال خلق کند. نقشی در مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی داشت.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نیازمند ایجاد شبکه منسجم مبلغان و مروجین در جامعه هستیم و تشکیل این شبکه نقش ویژه حوزه علمیه خواهران را در جامعه برجسته می کند و به نیاز ضروری جامعه تبدیل می شود. “

وی افزود: ما دوازده سال فرزندانمان را همزمان به مدرسه می فرستیم و بعد از این همه سال نه تنها مطالبی که یاد می گیرند، بلکه چیزهایی که در زندگی به آنها نیاز ندارند، آنها را در موقعیت نامناسبی قرار می دهد. . به این وضعیت کنکور می گویند.

وی افزود: وقتی 60 درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی و 70 درصد بیکاران دارای تحصیلات عالی در جامعه خواهران هستند، چرا امکان حضور بیشتر زنان جامعه در سمینارهای خواهران و یادگیری نقش مادری و همسری را آسان نکنیم.

نیکزاد افزود: در بین خواهران خود مبلغ، متکلم، معلم قرآن و اسلام شناس واقعی کم داریم، اما برعکس، زنان مجتهد بزرگ نیز در همین رشته ها تربیت می شوند.

وی تاکید کرد: دولت و هر کس که دغدغه دین دارد کمک کند تا هزینه فارغ التحصیلی از حوزه علمیه خواهران افزایش یابد.

وی با اشاره به برنامه های افتتاح شده توسط حوزه علمیه خواهران گفت: حوزه علمیه خواهران باید بداند که کار بزرگی آغاز شده است و برای ادامه این مسیر باید شبکه گسترده ای از مبلغان در شهرستان ها تشکیل دهیم و بتوانیم سمینار را انجام دهید و. تحصیلات دانشگاهی و فعالیت های تخصصی «پیشبرد نیازهای جامعه در کنار مسائل دینی.

تا امروز 387 ساختمان آموزشی و تربیتی در حوزه علمیه خواهران به مساحت 274 مجتمع آموزشی، 87 مجتمع پشتیبانی آموزشی، 16 مجتمع اداری، 5 مجتمع کارکنان و 5 مجتمع رفاهی به مساحت 621068 متر مربع ساخته شده است. . استان و 224 شهرستان.

در این رویداد 22 ساختمان آموزش و پرورش در 13 استان کشور به مساحت 29 هزار و 102 متر مربع با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد ریال و حفاری 10 پروژه آموزشی و پرورشی در 9 استان با زیربنای 10 مورد افتتاح شد. . با اعتباری بالغ بر یک هزار و 170 متر مربع و یک هزار و 200 میلیارد ریال ساخته شده است.

48

دکمه بازگشت به بالا