عمومی

باربران بی‌احساس جاده های آمریکا را بشناسید

باربران بیحساس جاده های آمریکا را بشناسید

عرضه موفقیت آمیز کامیون خودران در سوئد حالا شرکت فناوری باربری اینراید (Einride) را برای تولید محصولات خود در آمریکا ترغیب کرده است و به نظر باید زودی شاهد جولان غول های آهنی باربر در جاده های آمریکا باشیم.

به گزارش خبرنگار خبرگذاری اخبار استانی، شرکت فناوری باربری اینراید (Einride) اولین بار در سال ۲۰۱۷ ماشین برقی خودران بدون کابل خود را معرفی کرد که چند سال بعد از آن برای اولین بار در جاده های سوئد حرکت کرد. حالا شرکت برای عرضه در آمریکا چراغ سبز گرفته است.

یش از این نیرو از کامیون‌های خودرانی گذشته در جاده‌های عمومی آمریکا به حرکت درآمده‌اند. گفتنی است که در این خودروهای آزمایشی یک راننده محض ایمنی در داخل خودرو قرار دارد که در صورت بروز مشکلات، توسط راننده هدایت یا توسط یک تیم پشتیبانی سیار همراهی می شود.

اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه (NHTSA) حرکت خودروی برقی خودران اینراید برای حرکت در جاده‌های عمومی اما وجه متمایز اینراید با کامیون‌های خودران مجمود نیاز به راننده برای شرایط اضطراری است. اساسا این مدل کامیون اینراید هیچ کابینی برای مستقر کردن راننده را در خود نساخته است.

مدل کامیون برقی اینراید باتری‌دار از مجموعه حسگرهای داخلی شامل دوربین‌ها، رادارها و لیدارها می‌کند و توسط اپراتور انسانی از راه دور نظارت می‌شود. شرکت هدف از این کار را تضمین ایمنی این وسایل خودران با نظارت و امکان انجام انسان در کار و ایجاد فرصت شغلی در امور ترابری در آینده عنوان کرده است.

این وسیله نقلیه با عملیات ناوگان در قسمت تولید لوازم خانگی جنرال الکتریک تولید می شود و انتظار می رود کالاها را بین انبارها جابجا کند و همینطور در جاده های عمومی با ترافیک مختلط کند، می شود. .

بیل گود، معاون تامین لوازم خانگی جنرال الکتریک در همین زمینه گفت: «ما در حال ایجاد یک زنجیره پایدار و کارآمد از طریق افزایش برق‌رسانی و اتوماسیون در عملیات تولید و تولید خود هستیم.» او همینطور افزود: «ما از همکاری با اینراید برای نشان دادن اینکه چگونه فناوری آنها را می‌توان در تسریع دستیابی به هدف کمک کند، قدردانی می‌کنیم.»

انتهای پیام /

منبع: همشهری آنلاین

دکمه بازگشت به بالا