اخبار استانی

بازدید از مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی بخش مرکزی و روداب نرماشیر

بازدید از مراکز عرضه کننده فرآورده‌های خام دامی بخش مرکزی و روداب نرم‌اشیر

اخبار استانی/ کرمان رئیس اداره دامپزشکی نرم‌اشیر از بازدید مشترک نظارت بر مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی بخش مرکزی و رو.

فیروزه زارع پور رئیس اداره دامپزشکی نرم افزار ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و قبولی طاعات و عبادات همشهریان عزیز گفت: طرح تشدید نظارتی که از 14 اسفند ماه سال 1400 آغاز شده است به منظور امنیت غذایی روزه داران و سلامت جامعه تا پایان ماه مبارک است. رمضان نیز ادامه دارد.
وی همچنین اظهار داشت: نظارت بر بهداشت و ارتقاء امنیت غذایی جامعه یکی از رسالت های اداره دامپزشکی می باشد و نظارت بر بهداشت فرآورده های خام دامی این اداره به صورت روزانه و در قالب اکیپ های نظارتی بهداشتی و طرح تشدید نظارت، مراکز تولید و عرضه فرآورده های خام دامی، رستوران ها، تالارها، کبابی ها و … را از نظر بهداشتی رصد می توانم.
زارع پور در ادامه افزود: از سایر اداره های دامپزشکی به منظور انجام همکاری های بین بخشی، در خصوص نظارت بر نظارت بهداشتی در شهرستان، اجرای دستگاه های نظارتی مشترک با سایر دستگاه های متولی سلامت جامعه می باشد که در این راستا از تمامی واحدهای تولیدی مشترک استفاده می شود. جزئی، نگهداری، سردخانه و مراکز فروش مرغ و ماهی، قصابی ها، کبابی ها، تالارها و رستوران های سطح شهرستان با همراهی بازرسان مدیران و بخشداری ها، مرکز بهداشت و درمان، اداره نظارت بر اماکن عمومی، و اتاق اصناف شهرستان نرماشیر، به ورت روتین انجام می پذیرد.
اداره دامپزشکی نرماشیر از همشهریان درخواست در صورت مشاهده هر گونه بیماری احتمالی، فرآورده خام دامی که از نظر ظاهری مشکوک و فاقد تاریخ تولید و آنقضاء می باشد، می شود، و همچنین هر گونه زنده فروشی و ذبح غیر بهداشتی دام و طیور در سطح شهر و. معابر در مقابل و آینده از بیماری های مشترک بین انسان و دام ویژه تب دارای دهنده کریمه

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا