اخبار استانی

بازدید رئیس دانشگاه آزاد خراسان رضوی از دانشگاه‌های عراق

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از مشهد، محسن مرادی به دعوت مؤسسه الفراتین عراق برای بازدید و دیدار با رؤسا و مسئولان دانشگاه های این کشور به عراق سفر و همراه با مسئول بخش علمی دانشگاه رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق از دانشکده امام کاظم(ع) ع) بغداد بازدید و با رئیس این دانشگاه و برخی معاونین آن دیدار و گفت‌وگو کرد.

عبدالجلیل منشید، رئیس دانشکده امام کاظم(ع) در این دیدار گزارشی از آخرین وضعیت این دانشگاه ارائه کرد و با توجه به وجود حرم مقدس امام رضا (ع) در مشهد مقدس از دانش‌آموزان عراقی برای تحصیل در دانشگاه‌های مشهد گفت و از اعزام هیئتی. از استادان و کادر آموزشی گروه‌های علمی این دانشگاه برای فراگیری دوره‌های آموزشی و کوتاه‌مدت در هآ.

اختصاص واحد ویژه به علوم انسانی اسلامی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی نیز گزارشی از توانمندی‌ها و زمینه‌های همکاری مشترک دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان خراسان رضوی با دانشگاه امام کاظم (ع) ارائه و از رئیس دانشگاه امام کاظم (ع) برای سفر به مشهد و دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی دعوت کرد.

بازدید رئیس دانشگاه آزاد خراسان رضوی از دانشگاه‌های عراق

محسن مرادی افزود: در کنار‌های خوبی که برای تحصیل در رشته‌های پیراپزشکی و پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی وجود دارد و با توجه به رشته‌های علوم انسانی در مقاطع مختلف و دوره‌های کوتاه‌مدت این آمادگی برای تحصیل دانشجویان عراقی به‌ویژه در شهر مقدس مشهد ارائه می‌شود. ه از ظرفیت اسلامی ویژه مختص به علوم انسانی استفاده کنند.

رویدادهای علمی مشترک بین دانشگاهی

مسئول واحد علمی دانشگاهی رایزنی نیز با بیان جایگاه علمی دانشگاه آزاد اسلامی در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی شانگ‌های و QS در ارتباط با تحقیقات عالی عراق، بهضرورت ایجاد کانال بین استادان و مدیران آموزشی این دانشکده با استادان مسئول در دانشگاه آزاد مشهد و استان رضوی برای پیگیری و به نتیجه رسیدن مصوبات این جلسه را کرد.

بازدید رئیس دانشگاه آزاد خراسان رضوی از دانشگاه‌های عراق

محمدجواد نجفی، رویدادهای علمی مشترک بین گروه های حقوق، مدیریت رسانه، علوم قرآن و حدیث، تاریخ، علوم سیاسی، زبان و ادبیات عربی، فقه و حقوق دو دانشگاه را موجب هدفمند علمی دانست که نیازمند پشتیبانی و برنامه ریزی دو طرف بوده است. آمادگی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق به‌عنوان تسهیل کننده این ارتباطات برای آرزوی رو

به گزارش آنا، به‌منظور گسترش روابط فرهنگی علمی و پژوهشی بین دانشگاه آزاد اسلامی مشهد و دانشگاه‌های کشور عراق و بنا به درخواست مؤسسه الفراتین عراق به ریاست محمد جابر در حاشیه بازدید مرادی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مشهد و استان خراسان رضوی از دانشگاه‌های عراق در کربلا نشستی. صمیمانه با هدف تبادل اطلاعات و راهکارهای توسعه مناسبات با سومین کنفرانس علوم پزشکی جابر بن حیان، المستقبل، طوسی، الاسلامیه، فراط الوسط برگزار می شود و در کنار آن با گسترش روابط فرهنگی، علمی و بهره گیری از توانمندی ها در مورد این هم که با پیگیری و مشارکت مشارکت می کند. رایزنی جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است درباره تقسیم آخرین نتایج و نتایج علمی و دستیابی به دانش پزشکان حوزه‌های دارویی، دندانپزشکی، علوم بیمارستانی، طب اسلامی و سایر زمینه‌های توافق فرهنگی.

بازدید رئیس دانشگاه آزاد خراسان رضوی از دانشگاه‌های عراق

دانشکده اسلامی الامام الکاظم (ع) که وابسته به دیوان اوقاف شیعی است در سال ۲۰۰۹ در بغداد با هدف تعلیم و پژوهش دانشگاهی در حوزه اندیشه اصیل اسلامی برگرفته از مکتب اهلبیت علیهم‌السلام است و اکنون در استان‌های عراق مختلف ازجمله (میسان، نجف) آمده است. ذی قار، بابل، واسط، دیالی، دیوانیه و بصره) شعب فعال در رشته های مختلف علوم اسلامی، انسان.

انتهای پیام / ۴۱۲۱ /

دکمه بازگشت به بالا