اخبار استانی

بانک‌ها در پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش، اصناف را در اولویت قرار دهند

به گزارش اخبار استانی از مازندران، حسن خیریان پور در دیدار با اتحادیه های صنفی روسیه در مازندران با اشاره به نقش اتحادیه ها و بازارها در حوزه تولید و ایجاد اشتغال پایدار، افزود: در شرایط کنونی یکی از خواست واحدهای صنفی و بازاریان یافتن تسهیلات لازم برای تامین سرمایه است و گردش واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی این است که بانک‌های فعال باید با بررسی جوانب این موضوع را در اولویت کار خود قرار دهند.

و با بیان اینکه 97 هزار واحد صنفی با اشتغال 500 هزار نفر در استان وجود دارد، این اتحادیه ظرفیت بالایی دارد و نقش آن در بهبود وضعیت اقتصادی است. تولید، صنعت و خدمات و توزیع در مازندران ایجاد شده است. تا در صورت بهره برداری بهینه و ایجاد زیرساخت های مناسب بتوانیم در جهت رفع مشکلات فرار از این منطقه در جهت توسعه، پیشرفت و آبادانی کشور و منطقه گام برداریم.

وی با اشاره به سپرده گذاری 132 هزار میلیارد تومانی مردم مازندران در شبکه بانکی استان در نیمه نخست امسال، گفت: با اتخاذ راهکاری صحیح و اصولی می توان شرایطی را فراهم کرد تا این سپرده ها، تسهیلات مورد نیاز مشاغل و بازارها قابل ارائه و پرداخت می باشد.

معاون هماهنگ کننده امور اقتصادی مازندران با اشاره به نقش سوداگران و بازاریان در تاریخ نظام پیشرفته اسلامی گفت: کسبه و بازاریان همواره نقش مهم و موثری در دفاع از آرمان های والای انقلاب اسلامی ایفا کرده اند. در حال حاضر نیز در عرصه های مختلف حضور دارند تا از آنها به عنوان یک سیستم پشتیبانی قوی کنند.

خیریان پور ادامه داد: در شرایطی که دشمن با فراخوان عموم مردم، کسبه و بازاریان بدون توجه به این توطئه شوم با فعالیت اقتصادی بیشتر و نگاه به محل کسب خود قصد تعطیلی بازار را دارد، این توطئه با تلاش خنثی می شود. بدخواهان نظام اسلامی

وی با بیان اینکه کسبه و بازارها برای ادامه فعالیت اقتصادی و ارائه خدمات به مردم نیازمند آرامش عمومی هستند، افزود: بنگاه ها و بازارها در برخورد با اغتشاشگران و برهم زنندگان آرامش و امنیت عمومی نقش تاثیرگذار و بی بدیلی دارند.

وی بر لزوم ارتباط و تعامل بیشتر فرمانداران شهرهای مختلف مازندران با کسبه و بازار تاکید کرد و گفت: علاوه بر کسبه و بازار، بخش های کشاورزی، گردشگری، خدماتی و تولیدی، صنعت و شرکت های دانش بنیان نیز باید مورد توجه قرار گیرند. توجه شود. در اولویت قرار گیرد

48

دکمه بازگشت به بالا