اخبار استانی

بایدها و نبایدهای کشت چغندرقند در گلستان

Есна/گولستان کشت پیسیه کغندرکند در سال ۱۳۹۳ از سوی مستوسیه از سوی مستوسیه از شراد و بزر کغندرکند کیشر در درستوکر آلیکی کشت پیزیه استان گلستان.

گلستان یکی از مناسب ترین مناطق کشاورزی کشور است که 15 محصول استراتژیک تولید می کند: سویا، آفتابگردان، کلزا، تنباکو، هلو، گوشت مرغ، نخود، پنبه، خرمالو، گندم، برنج، ابریشم زرد، میگو، ماهی پرورشی. و خاویار، زیتون و جو در رتبه های اول تا پنجم کشور قرار گرفتند.

در سال زراعی 1400-1401 بالغ بر چهار هزار و 500 هکتار از اراضی استان گلستان با کارخانه های قند این استان قرارداد داشته و 190 هزار محصول تولید شده است.

دستیابی به خودکفایی در تولید شکر و شکر، ایجاد تناوب زراعی و حاصلخیزی خاک، افزایش تولید محصولات پس از کاشت نخود مانند گندم و واردات نخود مرغوب.

به منظور دستیابی به هدف جایگزینی وزارت جهاد کشاورزی، سازمان جهاد گلستان به منظور تکمیل فرآیند کشت در دو فصل پاییز و بهار، عملیات کاشت، برداشت و برداشت را برنامه ریزی و بذر مورد نیاز را تامین کرد. به شکل بیوقفه مدت زمان کشت راصد می‌کند طوسیر بیوقفه مدت زمان کیشت را.

علیرغم اطلاع رسانی مداوم مسئولین ذیربط و رسانه ها از فواید ویژه کشت نخود، متاسفانه کشت این محصول در استان گلستان آنچنان که انتظار می رود نیست و حمایت از اصلاح پذیرفته نمی شود. تولیدات گیاهی در سازمان جهاد کشاورزی استان. فواید کیشت ین تورکوم مهم را انتجاب کرد و به ابحامات کشاورزان در نمج استاب کشت اوباس گفت.

بایدها و نهدهای کشت چغندرکند در گلستان

واردات اقتصادی مناسب

دستیار بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی استان گلستان در گفت و گو با اخبار استانی، مزایای کشت پاییزه، کاهش تنوع آفات، کنترل علف های هرز و واردات مناسب اقتصادی را برشمرد و گفت: کشت این گیاه محصول به دلیل نیاز کشور به تولید شکر و سایر محصولات است و همچنین می توان با ایجاد تناوب کشاورزی مناسب، ساختار خاک را با تغییر ریشه های عمیق، اصلاح خاک شور، افزایش عملکرد گندم و بهره برداری از آن. از باران های فصلی است و نیاز به آبیاری زیادی ندارد.

محمدرضا عباسی گفت: با ترویج مناسب کشت می توان جایگاه آن را ارتقا داد.

وی با تاکید بر اینکه بیش از 750 نوع آفت و بیماری محصولات کشاورزی در کشور وجود دارد که بیش از 640 آفت در استان گلستان است، افزود: پنبه نیز دیده می شود و موضوع جدیدی نیست.

این مسئول با اشاره به اینکه حداقل 50 سال است که این گونه آفات در استان وجود دارد و راه های مبارزه با آن مشخص است، گفت: اگر بخواهیم آفاتی مانند کرم برگ، زنبور عسل، شته و غیره را ممنوع کنیم . डर अस्टन है विद्य विद्वार्शान इन सात

بایدها و نهدهای کشت چغندرکند در گلستان

کشت چغندرکند به دو روست بایسیه و بهاره در گلستان

معاون جهاد کشاورزی گلستان گفت: بهار در مناطق دیم و نیمه خشک مانند آذربایجان، خراسان و همدان انجام می شود که حداقل به هشت تا 12 بار آبیاری نیاز دارد.

وی با تاکید بر اینکه کاشت گل در گلستان در مهرماه انجام می شود، افزود: 80 درصد آب مورد نیاز در این ماه با آب باران تامین می شود و فقط دو تا سه بار آبیاری نیاز است که داشته ایم. در سالهای بارانی بدون حتی یک بار آبیاری تلگو کشت شده است.

محمدرضا عباسی با اشاره به تجربه برداشت 50 تن نخود در هکتار در شهرستان بندرترکمن بدون حتی یک دور آبیاری، یادآور شد: یکی از اصول کشت حفاظتی تنوع محصول است و باید بتوانیم چندین محصول را کشت کنیم. محصولات زراعی در سال در زمین های کشاورزی به منظور چرخش குத்து ، குத்தை பாட்டை ، குத்து பாப்ப்பி ராஜை வியுக்கு அயை பாட்டை ராக்க்கு ராக்க்கு

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا