اخبار استانی

برای انعکاس هرچه بهتر پیاده‌روی اربعین، بایدها و نبایدها را رعایت کنیم

איסנא/קרמאנ مترحة کیشور گفت: عرباین یک این حسینی و مدرومی است، تصریح کرد: هر کیز که جله‌ای مردوی درد مدرد دارد.

به گزارش اخبار استانی، کارگاه آموزشی پیاده روی اربعین نهم شهریورماه در استان کرمان برگزار شد.

در این کارگاه حسن شمشادی مستندساز و روزنامه نگار با سابقه کیشور با اشاره به وجود 7000 موکب در مسیر نجف تا کربلا گفت: باید اقدامات مشترک ایرانیان و عراقی ها، نماز جماعت و اقامه مشترک را منعکس کنیم. مانند آن و گردهمایی اقوام و گاه مذاهب را به تصویر بکشد.

وی ضمن تاکید بر رعایت قوانین کشور میزبان در مراسم پیاده روی اربعین افزود: هشدارهای امنیتی را در نظر بگیرید و از چهره کودکان در شرایط سخت و یا از کنیزان زن عکس نگیرید.

این بیانیه فعال رسانه ای گفت: در این مسیر شخصیت های برجسته نیز در بین مردم حضور دارند، به کسانی که آزادانه در بین مردم تردد می کنند پوشش رسانه ای بدهید.

وی با بیان اینکہ ارباین یک این حسینی و مردومی است، تصریح کرد: کیز کی جله ای مردوی دارد، به آن توجه کنید.

شمشادی افزود: با تشکر از خادمین مکباب و در صورت نیاز به کمک به بازدیدکنندگان کمک کنید و از برنامه های فرهنگی-هنری مکباب اقدام به تولید محتوا و پخش کنید.

وی با اشاره به اینکه افراد زیادی برای امنیت این مراسم زحمت کشیدند، گفت: به خون پاک شهدایی که در این امنیت سهیم بودند توجه کنید، مورد قدردانی این عزیزان است.

شمشادی تاکید کرد: بدون اجازه از اتباع سایر کشورها عکس و فیلم نگیرید، نقش عراق را در برگزاری این مراسم پوشش ندهید و از مشاجره با مقامات امنیتی خودداری کنید، از بازرسان عکس و فیلم نگیرید. نیروهای ارتش و ساختمان های امنیتی.

در آیین ستیت همچنین حجت‌الاسلام محمد حسین پیشاهنگ ایکرای راسا و محمد حسین رضایی گزارشگر و مستندساز کشور نیز توضیحاتی را درباره فرهنگ مردم عراق و تحلیل سیاسی رسانه‌های عراق در اربعین 1444 ارائه کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا