اخبار استانی

برقراری مجدد پرواز کیش – دبی تا دوهفته دیگر

به گزارش خبرگزاری اخبار استانی، مرتضی رمضانی معاونت گردشگری منطقه آزاد در نشست خبری با اصحاب رسانه جزیره درباره برقراری مجدد پرواز جدید به مقصد دبی به مدت دو هفته صحبت کرد و گفت: با توجه به پتانسیل های موجود. پتانسیل های این جزیره زیبا در زمینه های اقتصادی، گردشگری و همچنین در راستای تحقق خواسته های تجار، ساکنین و فعالان اقتصادی، قطعاً در نظر داریم طی دو هفته با همکاری یکی، مسیری جدید و سازمان یافته به دبی و بالعکس را راه اندازی کنیم. از خطوط هوایی

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد همچنین به تعداد گردشگران ورودی به جزیره در سال جاری اشاره کرد و گفت: 983 هزار و 692 گردشگر ورودی به جزیره امسال هوایی و 208 هزار و 477 نفر نیز جاده ای هستند. श्द्ध स्टाई

وی با بیان اینکه در 9 ماه گذشته یک میلیون و 104 هزار و 322 نفر وارد جزیره شده بودند و امسال نسبت به این میزان هشت درصد رشد داشته است، یادآور شد: افزایش تعداد مسافران در سال جاری شامل می شود. یک درصد در بخش خطوط هوایی داخلی، 108 درصد خطوط هوایی خارجی و 57 درصد از مسیرهای دریایی.

رمضانی افزود: امسال هفت هزار و 790 پرواز به مقصد جزیره از نقاط مختلف انجام شده که نسبت به 0 هزار و 378 پرواز در مدت مشابه سال گذشته 17 درصد کاهش داشته است.

وقوع زمین لرزه های سریالی تابستانی در هرمزگان و اطراف جزیره کیش، فرسودگی ناوگان حمل و نقل هوایی، استفاده از نیروی هوایی کشور برای حج و اربعین حسینی در فصل تابستان و انفجارها از جمله دلایل دخیل در این موضوع است. کاهش پروازهای این جزیره که پشتوانه ای برای گردشگری بود گیش کیش کیش کیش

وی با بیان اینکه مشکلات پیش روی تکمیل پروژه های سرمایه گذاری در بخش خصوصی از جمله اهداف این سازمان برای توسعه صنعت گردشگری جزیره است، یادآور شد: 68 پروژه با تخصص های مختلف گردشگری توسط بخش خصوصی در حال توسعه است. به کسانی که بیش از 60 درصد امکانات توسعه فیزیکی دارند، ارائه می شود.

معاونت گردشگری منطقه آزاد گفت: این تسهیلات از محل اعتبارات محلی به تشخیص وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با سود 13 درصد و مهلت سه ساله اعطا می شود و تاکنون 15 طرح ارائه شده است. درخواست 150 هزار میلیارد ریال.

وی با بیان اینکه امسال تدوین برنامه های کوتاه مدت و بلندمدت در حوزه گردشگری به طور ویژه در دستور کار قرار گرفت، تصریح کرد: هم اکنون در تقویم شامل آموزش های تخصصی برای کارکنان تمامی بخش های خدمات گردشگری، تهیه طرح جامع گردشگری و سند راهبردی صنعت و برنامه پشتیبانی از استاتاب های ارسال شده است.

رمضانی همچنین ایجاد بازارچه های موقت و صنایع دستی فصلی، ایجاد هشت پرونده میراث ناملموس و هشت پرونده آثار تاریخی در فهرست آثار تاریخی کشورهای ملی و اسلامی از جمله اقدامات انجام شده توسط این معاونت در سال جاری است.

46

دکمه بازگشت به بالا