اخبار استانی

برنج سفید رشت از ثروت های ملی کشور

اخبار استانی / گیلان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشت با بیان اینکه برنج سفید رشت یکی از گنجینه های ملی کشور است ، گفت: رشت به زودی به برداشت برنج محلی خود پایان می دهد و ارقام پرمحصول شهر کمی دیرتر برداشت می شود. به

مسعود اسدی پرور در گفت وگو با اخبار استانی ، گفت: رشت بزرگترین شهر برنج کاری کشور است.

وی افزود: تنها دو یا سه درصد از داده های محلی جمع آوری شده است و به زودی نهایی می شود.

اسدی پرور قیمت دره برنج رشت را از 17 هزار گوجه فرنگی تا 18 هزار گوجه به ازای هر کیلوگرم پیش بینی کرد و گفت: خوشبختانه قیمت خرید خوب است و امیدواریم فروش آن به نفع کشاورزان باشد.

جاش کشاورزی ، مدیر شهر رشت ، گفت که دولت باید برای حمایت از مصرف کنندگان یارانه خرید برنج را در نظر بگیرد. بازارهای رشت

کشاورزان رشتی را تشویق کنید تا درآمد بیشتری داشته باشند

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین اهداف جهاد کشاورزی افزایش درآمد کشاورزان است ، خاطرنشان کرد: کشاورزان رشت را تشویق می کنیم تا تولید موش از مزارع برنج تولید کننده برنج را افزایش دهند.

اسدی پرور افزود: در حال حاضر برخی از کشاورزان مزارعی را برای پرورش موش آماده کرده اند و انتظار داریم امسال دره های رشت در بیش از 15 هزار هکتار رشد کنند.

وی گفت: با وجود خشکسالی سال زراعی خوبی داشتیم و خوشبختانه مشکل چندانی نداشتیم.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشت گفت: یکی دیگر از راه های افزایش درآمد کشاورزان علاوه بر رشد نسبت ها ، کاهش ضایعات برنج است و برای تحقق این امر نیازمند مدرن سازی کارخانه های برنج هستیم.

نرخ تبدیل برنج سه نقطه ای

وی افزود: در حال حاضر میزان تبدیل برنج به برنج سفید در قالب نرخ سه درجه ای است که کشاورزان کارخانه های اولیه ، بزرگ و متوسط ​​از آن استفاده می کنند.

اسدی پرور با بیان اینکه رشت دارای 351 کارخانه برنج است که 24 واحد آن عالی است ، افزود: هستند.

مدیر جهاد کشاورزی رشت گفت: برنامه هایی برای کاهش ضایعات برنج داریم تا شهر بتواند تولید برنج سفید را افزایش داده و در نتیجه نیاز کشور به واردات برنج خارجی را کاهش دهد.

برنج سفید ثروت ملی کشور

وی افزود: “اخیراً ، کشاورزان تمایل بیشتری به افزایش واحدهای برنج خود نشان داده اند که این امر منجر به حفاظت از برنج سفید می شود که یک گنجینه ملی است.”

اسدی پرور توضیح می دهد: شهر رشت سالانه 280 هزار تن برنج تولید می کند و امسال پیش بینی می شود 160 هزار تن برنج سفید در این شهر تولید کنیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا