اخبار استانی

برگزاری دوره های آنلاین مربیگری برای نخستین بار توسط هیات استان / حضور سه تیم رده بزرگسالان از گیلان در لیگ دسته یک

به گزارش خبرگزاری گیلنا اخبار استانی ؛ رئیس کمیته بسکتبال استان گیلان ضمن تبریک روز خبرنگار به رسانه ها ، گزارش عملکرد این کمیته را در مدت یک سال ارائه کرد و گفت که در المپیک 2012 ، بسکتبال ایران 7 مدال کسب کرد و موقعیت کشور ما یکسان بود. مانند ژاپن ، اما در المپیک امسال ، ژاپن 14 دور از ما صعود کرد.

رفیعی افزود: با وجود داشتن 60 ورزشکار در المپیک ، نتوانستیم به نتیجه دلخواه خود برسیم ، هرچند خود ورزشکاران معتقدند این دومین بار است که ایران از المپیک پر از مدال باز می گردد.

وی با اشاره به گیلان به عنوان سالن ورزشی مطلوب برای انجام تمرینات بسکتبال ، افزود: اداره ورزش و جوانان استان این ورزشگاه را برای برنامه واکسیناسیون به شبکه بهداشت تبدیل کرده است و البته سلامتی همشهریان ما در اولویت است.

وی ادامه داد: این سالن از اواخر سال گذشته در اختیار مدیریت قرار نگرفت ، بنابراین در شهر دیگری مانند تالش یا لنگرود نیز مسابقات برگزار کردیم و زمینی را از دانشگاه آزاد و نیروی انتظامی اجاره کردیم.

وی گفت: هیئت بسکتبال به دلیل همه این چالش ها و مشکلات کار خود را متوقف نکرد و جای خود را به برنامه ریزی برای خانواده بسکتبال داد.

وی در مورد این قطعنامه به رفیع اضافه کرد: “متأسفانه صورتجلسه شورای ورزش استان به ریاست استاندار گیلان مبنی بر ایجاد 100 زمین بسکتبال خیابانی به دلیل مشکلات تاج ، هرچند فرماندار محترم رشت به این منطقه دستور داده است ، اما هنوز همکاری نکرده است. با حمایت بخش خصوصی ، توانستیم زمین بسکتبال خیابان 40 را در مقابل رئیس صدا و سیما ، که توسط صدا و سیما و در سازمان تلویزیون ، و شلمانه ، کیاشهر و بسیاری مناطق دیگر راه اندازی شده بود ، باز کنیم. . در حال اجرا است

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این ، علیرغم مشکلات مالی و غیره ، سال گذشته سه تیم از تیم بسکتبال گیلان در دسته اول شرکت کردند و نتایج خوبی کسب کردند و 8 درصد از فدراسیون بسکتبال کشور جرات کردند و گفتند گیلانی ها پیشتاز هستند. “

رفیعی ادامه داد: 9 بازیکن گیلانی از سایر تیم های استانها به کار گرفته شدند و مایه خوشحالی است که این بازیکنان به دلیل توانایی های خود جذب این تیم ها شده اند.

گیلان رئیس کمیته بسکتبال افزود: سال گذشته با تلاش مربیان و حمایت خانواده ها مسابقات برای رده های سنی مختلف برگزار شد و در صورت ایجاد شرایط عادی و واگذاری سالن ها به مدیریت ، مسابقات گروهی دختر و پسر برگزار می شود. “

رفیعی خاطرنشان کرد: قرارداد تیم بسکتبال سپیدرود با آقای شهریار کریمی منعقد شد و رشت تیم بسکتبال سپیدرود را دارد و تیم بسکتبال داماش گیلان به امید خدا راه اندازی می شود و حداقل سه تیم در لیگ دسته اول مردان گیلان خواهیم داشت. به ما در کشور خواهیم بود و امیدواریم بتوانیم امسال رقابت و هیجان خوبی را در این ورزش مفرح برای عموم ایجاد کنیم.

وی به رفیعا اذعان داشت: دو کلاس مربیگری برگزار شد و 28 مانیتور به مربیان اضافه شد و برای اولین بار کلاس های ارتقاء مربیگری خط دوم تا سوم برگزار می شود.

65555

دکمه بازگشت به بالا