اخبار استانی

برگزاری مراسم تجلیل از مستند ساز بین المللی ساکن در جزیره کیش

به گزارش اخبار استانی، مهدی کشاورز مدیر سازمان منطقه آزاد با حمایت کاظم بیرم بخش مستندساز بین المللی ساکن جزیره قدردانی کرد و اظهار داشت: معلم بایرام بخش تجربه سال ها خود را گذاشته است. در اختیار کیشور و با این حمایت تمدان کندهازر سله ایران را به توبر می کشد.

رئیس سازمان منطقه آزاد افزود: کاظم بایرام دارای چندین مدال طلا و گواهینامه های بین المللی بوده و جوایز ارزنده ای را در این زمینه برای کشور به ویژه جزیره کسب کرده است.

مهدی کشاورز در پایان سخنان خود برگزاری دوره های آموزشی توسط این سندساز بین المللی را یکی از ظرفیت های خوب جزیره معرفی کرد.

گفته می شود کاظم بایرام بخش، دکترای زیست شناسی دریایی، 12 سال است که در آب های خلیج فارس بوده، گنجینه های ارزشمندی را از اعماق دریا جمع آوری کرده است.

مستند «بهترین زندگی در اعماق خلیج فارس» به سفارش سازمان آزاد آزاد ساخته شده است که از کیفیت فیلمبرداری خاصی برخوردار است و از جدیدترین متدهای ساخت مستند دنیای زیر آب استفاده می کند.

معرفی پتانسیل های نهفته خلیج فارس و شناسایی گونه های دریایی ارزشمند در منطقه، نشان دادن جایگاه ویژه محیط زیست در جزیره، ارتقای سطح شناخت مخاطبان از اکوسیستم مرجانی و توسعه گردشگری دریایی از جمله اهداف این مستند را جذاب و جالب کرده است.

از جوایز این هنرمند ایرانی می‌توان به نماینده دائم جشنواره جهانی عکاسی زیر آب، جایزه بزرگ عکاسی در مسابقات فرانسه، جایزه بزرگ فدراسیون جهانی غواصی و صدف‌دری فرانسه و همچنین اولین جایزه این هنرمند ایرانی اشاره کرد. جایزه هیئت داوران در سال 95، مدال نقره جهان در سال 96 برای مقاله و عکس چابهار، جایزه اول هیئت داوران در سال 96 برای عکس زیر آب نبرد دلفین ها و اختاپوس ها، جایزه دوم فیلم “غواص آزاد” در جشنواره بین‌المللی فرانسه ۱۹۹۷ مدال طلای مقاله و عکس با عنوان رویاهای مروارید به سید مروارید در جیبی کیش (در جشنواره جهانی ۱۹۹۵)، مدال طلای فیلم خزر طلایی مربوط به ماه خاویار در سال 2006 در جشنواره جهانی جایزه اول جشنواره روسیه با فیلم عمید به نام “لک پیشت نوک عقابی”.

در تول آن سال ها بایرام بکشید بر کیش های که از کیش فارس دایی و کیش بریا بریام بریام که فرس کے کرده است.

46

دکمه بازگشت به بالا