اخبار استانی

برگزاری نخستین کلینیک سیار خوشه عسل در لرستان

عسنا/لرستان مدیر شهرک صنعتی لرستان گفت: اولین کلینیک سیار عسل با هدف ارائه مشاوره مناسب و رایگان و پاسخگویی به سوالات زنبورداران و تولیدکنندگان عسل در لرستان برگزار شد.

بختیار رازانی در حاشیه برگزاری اولین کلینیک دولتی گفت: اولین کلینیک دولتی در شهرستان نورآباد با کمک مشاوران تخصصی نهادهای دولتی، شهرستان های صنعتی، سازمان صمت، حمایت از غذا و دارو جهاد کشاورزی مرکز آموزش و پژوهش کشاوری و کوبتوب باافت و دیندی‌های کلینیکی کسو کار، نمایندگان انجمن زنبورداری استان، تعاونی زنبورداری شهرستان نورآباد و نشست زنبورداران شهرستان به منظور بررسی مشکلات، رفع موانع و پاسخگویی به سوالات زنبورداران این شهرستان.

مدیر شهرک صنعتی لرستان افزود: در این کلینیک مواردی از جمله نیاز به آمار دقیق از تعداد کلنی ها و میزان تولید شهرستان، ایجاد زیرساخت های لازم و برنامه ریزی اساسی برای صادرات، پیگیری زنجیره تولید عسل و فرآورده های جانبی، تهیه داروهای استاندارد، تفکیک حمایت زانبور عسل آز دام در فیور د جهاد کشاورزی، آموزش زنبورداران و فرهنگ سازی، ارائه تسهیلات لازم از محل اظهارنظر. 16، ایجاد مرکز پاسخگویی به سوالات علمی زنبورداران در خصوص مبارزه با آفات و بیماری ها و بازدید از چندین زنبوردار نورآباد.

وی ادامه داد: شرکت شهرک های صنعتی لرستان در حال اجرای برنامه های سومین سال تولید عسل است، اجرای کلینیک سیار تولید عسل در سایر شهرستان های استان در دستور کار قرار دارد و می باشد. امیدواریم این گام گامی در جهت بهبود مستمر وضعیت زنبورداری در جهت بهبود وضعیت کسب و کار باشد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا