اخبار استانی

برگزاری ۲۶ برنامه در آستانه روز جهانی صنایع دستی

برگزاری ۲۶ برنامه در آستانه روز جهانی صنایع دستی

سرپرست میراثفرهنگی گلستان از برگزاری برنامه های متنوع در روز جهانی و هفته ملی صنایع دستی در ساد ج.

به گزارش خبرگزاری اخبار استانی از گرگان ؛ رحمان فرمان صنایع اظهار کرد: ۱۰ ژوئن هرساله که به‌عنوان روز بین‌المللی‌دستی نام‌گذاری می‌شود، فرصتی برای ترویج، حفظ و احیای این هنر است و همچنین به فعالان و دست‌اندرکاران این عرصه‌ها توجه می‌کند که از میراثی کهن ایرانیان را می‌سازند، توجه کنند.

سرپرست اداره‌کل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان می‌گوید: هرساله با نزدیک شدن به روز صنایع جهانی دستی و به‌پاس جستجوی هنرمندان و فعالان این عرصه برنامه‌های متنوعی در دستور کار معاونت صنایع دستی قرار می‌گیرند و امسال نیز ۲۶ عنوان برنامه مختلف برای گرامیداشت این هفته در استان برنامه‌ریزی می‌شوند. شده است.

وی در کنار تشریح برنامه های این هفته در استان، بیان کرد: تجلیل از هنرمندان شاخص، نخبگان و کارآفرینان برتر حوزه صنایع دستی در سطح استان، بزرگ هنرمندان فقید در حوزه صنایع دستی استان، برگزاری بازارچه ها و نمایشگاه های صنایع دستی در سطح استان، ارائه تخفیف محصولات صنایع دستی در فروشگاه ها. سطح استان و نشست صمیمی معاون استاندار با هنرمندان صنایع دستی از برنامه های هفته صنایع دستی د.

فرمانی اضافه کرد: از دیگر برنامه های روز صنایع جهانی در استان می توان مراکز مرتبط با صنایع دستی را ازجمله خانه های صنایع دستی، مرکز ترویج صنایع دستی، آموزشگاه صنایع دستی، کارگاه صنایع دستی و…، اولین مجوز و افتتاح فروشگاه صنایع دستی، رونمایی از تابلوی دبیرخانه شهر، افتتاح کرد. و روستاهای ملی استان، رونمایی از المان فرش در شهر ملی فرش ترکمن و رونمایی از بسته‌بندی صنایع‌دس.

وی گفت: نشست با شرکت‌های تعاونی و تشکل‌های مردم‌نهاد صنایع دستی استان، نشست تخصصی زیورآلات من در گنبدکاووس، نشست تخصصی با استارتاپ‌ها، برگزاری وبینار صنایع دستی تخصصی با موضوع بازاریابی و تجاری‌سازی، راه‌اندازی کارگاه‌ها و دوره‌های صنایع آموزشی دستی در سطح استان، و معرفی صنایع آموزشی ترکی در سطح استان. صداوسیمای مرکز گلستان، معرفی محصولات و رشته های صنایع دستی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در قالب پادکست، متن، عکس، کلیپ و… و تبلیغات شهری با موضوع معرفی شهرها و روستاهای ملی و پیشکسوتان صنایع دستی از برنامه های دیگر به مناسبت گرامیداشت روز جهانی. و هفته ملی صنایع دستی در استان است.

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان در پایان اظهار نظری با اجرای این برنامه‌ها و معرفی هرچه صنایع دستی بومی منطقه، زمینه حفظ، احیا، معرفی و فروش تولیدات فاخر هنرمندان گلستانی فراهم آید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا