اخبار استانی

برگزاری ۳۳۸ برنامه تبلیغی به همت کمیته حوزه و روحانیت در خراسان‌ جنوبی

اخبار استانی/ خراسان جنوبی مدیر حوزه علمیه خراسان جنوبی از برگزاری 338 برنامه فرهنگی و تبلیغی برای هیئت علمی و روحانیون دهه فجر در خراسان جنوبی خبر داد.

حجت الاسلام هابیل خسروی امروز در نشست خبری و اعلام برنامه حوزه علمیه و کمیته روحانیت گفت:.

به گزارش اخبار استانی، مدیر حوزه علمیه خراسان جنوبی با بیان اینکه طلاب و روحانیون همواره در برنامه های دهه فجر پیشگام و پیشتاز هستند، افزود: امسال 338 برنامه در دستور کار قرار دارد.

خسرویک با بیان اینکه برنامه ها در دو سطح استانی و شهرستانی برنامه ریزی و برنامه ریزی شده است، از مهم ترین برنامه های حوزویان برای تجدید وفاداری به آرمان انقلاب اسلامی در دیدار با مقام معظم رهبری است. نماینده. پیشتازی استان در ۱۴ بهمن ماه با برگزاری بیش از ۲۰ مسابقه علمی. تا الان آماده است) و …

ایشان با ارائه پنج عنوان کتاب در حوزه روحانیت و دفاع مقدس، 58 جلسه علمی نورانی در مدارس علمیه استان، حضور در جمع خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، محافل قرائت قرآن در تمامی مدارس علمیه استان و 26 جلد کتاب را ارائه کردند. قرآن تلاوت کرد. حضور قاریان کشوری و استانی در دهه فجر از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای ایام الله دهه مبارک فجر خبر داد.

مدیر حوزه علمیه خراسان جنوبی اعزام گروه های جهادی به حوزه های علمیه استان را از مهم ترین برنامه ها عنوان کرد و گفت: در این راستا روزانه 145 نفر در گروه جهادی در قالب گروه های 9 نفره حضور دارند. با هدف ارائه خدمات اجتماعی و فرهنگی

خسرویک یادآور شد: بیش از 2000 بسته محتوایی مناسب دهه فجر توسط تشکل های حوزوی و مدارس علمیه تهیه و منتشر می شود.

برگزاری مراسم بزرگداشت انقلاب در تمامی مدارس و موسسات حوزوی، برگزاری هشت نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی در نقاط مختلف استان به صورت حضوری و مجازی و اجرای برنامه های ورزشی متنوع از جمله سخنرانی طلاب و روحانیون بیرجند در گلزار. شهدای بیرجند. ماه در 21 بهمن ماه در جمع شهدای باقریه، «غبارروبی مزار شهدا، ساخت یادواره شهدا، تجلیل و تجلیل از روحانیون پیشکسوت انقلاب، محافل خاطره و شب شعر انقلاب، دیدار با نویسندگان و شاعران انقلاب». تسلیت و همدلی برگرفته از ایام دهه فجر از دیگر برنامه های کارگروه حوزه و روحانیت است.

مدیر حوزه علمیه خراسان جنوبی با اشاره به فعالیت 25 حوزه علمیه در استان، گفت: از این تعداد 17 حوزه ویژه برادران و هشت حوزه برای خواهران مدرسه ای است.

خسرویک با بیان اینکه 2400 طلبه در حوزه های علمیه استان مشغول به تحصیل هستند، افزود: ثبت نام در حوزه های علمیه و پذیرش طلاب از 24 بهمن ماه سال جاری آغاز و تا 30 فروردین سال آینده ادامه خواهد داشت.

وی یادآور شد: هنوز مدرسه خواهر دینی در شهرهای سرایا، درمیان، سربیشه و برادران خوسف ایجاد نشده است و این مدارس تحت نظارت و مشاوره قرار گرفته است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا