اخبار استانی

بندر کیاشهر، شهر جشنواره های گیلان خواهد شد

به گزارش خبرگزاری اخبار استانی از گیلان؛ جلسه رونمایی از پوستر این جشنواره که در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان آستانه اشرفیه و با حضور رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری، رئیس هلال احمر این شهرستان، شهردار بندر کیاشهر، مدیر اجرایی و همچنین جشنواره اسپانسر مالی و جمعی از مسئولین. شهرستان برگزار شد، مرتضی عاطفی شهردار بندر کیاشهر و دبیر جشنواره تمشک ضمن ارائه گزارشی اظهار داشت: بحث برگزاری جشنواره های فرهنگی با دو هدف ایجاد نشاط اجتماعی و همینطور در اجرای برندسازی شهری در دستور کار برگزار و جشنواره تمشک دومین رویداد فرهنگی است. شهرستانی می باشد و شهرداری کیاشهر با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی، جشنواره تمشک را در تاریخ ۱۲ ل

433333333333

وی با بیان ویژگی ها و مشخصات جشنواره تمشک ادامه داد : این جشنواره تمایزاتی با سایر جشنواره ها برگزار می شود. است منجمله عرضه 40 نوع خوراک و شیرینی که با تمشک مرتبط هستند،عرضه دستی با موضوع تمشک،ساخت کارگاهی مجسمه و المان های شهری با موضوع تمشک و … می باشد .

عاطفی افزود: اگر در هر فصل جشنواره جشنواره هایی برگزار شود، ساخت المان های شهری مرتبط با این جشنواره ها برگزار می شود و در سطح شهر می توانند نظرگر و مخاطب را به خود جلب کنند.

وی اضافه کرد : از سایر برنامه های جشنواره تمشک کارگاه کارآفرینی خلاقانه کشاورزی و گردشگری را می توان نام برد که توسط دکتر روشن بابایی از مدرسین دانشگاه گیلان تدریس خواهد شد . مسابقه آشپزی در سه بخش خلاقانه،غذای بومی و غذای ملل داریم،مسابقه در چهار پوستر،تصویر سازی،نقاشی و بسته بندی را داریم که فراخوان آن کشور انجام شده و بالغ بر 325 اثر تنها در بخش پوستر به دست ما رسیده است. ما قابل توجه است .کارگاه نقاشی کودکان با موضوع تمشک ،اجرای موسیقی محلی ،اجرای نمایش عروسکی غول پیکر که آن نیز با تمشک مرتبط است ،اجرای استند در هفت شب برگزاری جشنواره و نمایشگاه ساحلی در چهار بخش پوستر ،تصویر سازی ،نقاشی بسته بندی و پیشنهاد نهال اصلاح شده تمشک برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به ایده جشنواره برپایی تمشک در بندر کیاشهر گفت : قریب به 1000 زمین در پارک بوجاق بندر کیاشهر وجود دارد که در نقطه ای به نقطه این پارک ،محصول تمشک را داریم .تمشک تنها میوه ارگانیک است که بدون نیاز به کود و سم رشد می کند و در شهرستان کیاشهر به وفور پیدا می شود و بنابراین به عنوان اولین جشنواره کیاشهر محصولشک را در نظر گرفتیم و با صاحبان و فعالان صنایع غذایی نیز جلساتی را برگزار می کنند تا از تجربیاتی که در حوزه غذا،شیرینی برگزار می شود. و دسر خلاقانه تمشک را می گیریم و می توانیم این محصول را در سبد غذایی خود بگنجانند و گردشگری که به کیاشهر وارد می شود، واقف باشد که برای تهیه محصولات غذایی تمشک نیز به این شهر وارد شود.

دبیر جشنواره تمشک بندر کیاشهر ادامه داد : مزیت دیگر این جشنواره همراهی حامی مالی است که تمامی هزینه های جشنواره تمشک توسط شرکت وسام پرداخت می شود و برای شهرداری کیاشهر هزینه ای ندارد و می آورد به همراه خواهد داشت .

وی خاطر نشان کرد: جشنواره اختتامیه در روز عید قربان و همزمان با جشن روز عید در ساحل کیاشهر برگزاد.

رضا حقی دبیر اجرایی جشنواره تمشک کیاشهر نیز در این جلسه اظهار داشت: از سال 94 بحث جشنواره های محلی در شهرداری رشت و در زمان تصدی جناب آقای عاطفی برای شهرداری منطقه دو رشت و جشنواره کدو و جشنواره جوکول از نمونه این جشنواره برگزار شد. های کانونی بود.

وی افزود : تجربه مبحثی در ویژه برگزاری جشنواره ها در کشور و استان باب می شود که صرفا در یک روز برپا می شوند و شامل برنامه هایی مانند استندآپ کمدی و موسیقی و لاف هستند و جشنواره پایان می دهند در حالی که باید هدف از برگزاری جشنواره های دیگر باشد. بر ایجاد نشاط اجتماعی برندسازی نیز باشد و محتواسازی صورت نمی‌گیرد. اما در جشنواره تمشک کیاشهر چنین محتوایی صورت گرفته و شامل ۱۳ بخش می شود که جشنواره بهانه ای بگز

حقی اذعان داشت : بخشی از جشنواره نشاط اجتماعی است و بخش دیگری از اصناف را درگیر می کنیم تا بسازیم و ایجاد شغل کنیم و درخواستی که از مقامات محترم پذیرفته شود این است که ادارات و نهادهای کیاشهر را ملزم به فعالیت و همکاری با جشنواره برپایی و همکاری کنیم. هدف های این جشنواره سازند تا برندسازی محصول تمشک انجام شود.

حقی تاکید کرد: اگر این برندسازی در شهرستان صورت می گیرد و بر جشنواره ها در سال های آتی منجر می شود

فاطمه ارجمند مدیر شرکت وسام حامی جشنواره مالی تمشک بندر کیاشهر نیز در این جلسه عنوان کرد: برای شرکت وسام بحث کارآفرینی چه در طول جشنواره و چه در سالهای آینده حائز مهم است و مسئله کارآفرینی برای اصناف بخش و سایر وسایل ماندگار می شود و این کار را انجام داد. ماندگاری ارزشمند بود و شرکت وسام از این بستر برای ایجاد یک چرخه اقتصادی را در قالب فر

حسین ذاکر استقامتی فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه نیز علاوه بر خرسندی از برگزاری جشنواره تمشک در این شهرستان اظهار داشت : کی بندراشهر دارای ظرفیت های فوق العاده ای از نظر طبیعی و گردشگری است که پارک ملی بوجاق در این منطقه، خود یکی از مهم ترین ویژگی های این منطقه است. می شود و جشنواره تمشک نیز قطعا یک نقطه عطفی برای برندسازی در زمینه گردشگری کیاشهر خواهد بود

وی ضمن قدردانی از شهردار بندر کیاشهر و نگاه فرهنگی وی ، افزود : شهر بندر کیاشهر را به سمت و سوی جشنواره برپایی ببریم و این شهر را “شهر جشنواره ها” بنامیم و با هدفی که برای جشنواره ها تعریف می شود برندسازی را مد کنید. نظر قرار دادن.

شهرستان استان آستانه اشرفیه با بر شمردن خواص طبی و پزشکی محصول تمشک گفت: از تمشک در دنیا برای استفاده از داروها به دلیل ترکیبی که در آن وجود دارد، می شود و برای برخی بیماری ها استفاده می شود و اگر ما می توانیم صنایع را تبدیل به کشاورزی کنیم. را می‌سازیم و استحصال می‌کنیم از محصولاتی که می‌خواهند فناوری را ایجاد کنند، در زمینه ی گیاهان خواهند بود و اگر سرمایه‌گذاری در خصوص تولید اسانس‌ها انجام شود و رونق اقتصادی را به دنبال داشته باشد.

ذاکر استقامتی اضافه کرد : اگر در کنار برگزاری جشنواره که باعث نشاط اجتماعی و لذت مردم عرضه می شود از محصول نیز پذیرفته می شود و ایده نویی در این شهرستان خواهد بود.

وی با ذکری ثبتی شهر رشت به نام شهر خلاق خوراک گفت : باید این مهم را بیان کنیم که تنها شهر رشت شهر خلاق خوراک نیست بلکه استان گیلان استانی است که در زمینه خوراک دارای تنوع می باشد .

شهرستان استان آستانه اشرفیه با خرسندی از ایده نصب المان های جشنواره ها در سطح شهر کیاشهر عنوان کرد : کیاشهر در تعطیلات نوروزی و تعطیلات تابستانی به جهت توجه به ساحل و طبیعت و تفرج خاص بفرد پذیرای گردشگران بسیاری از جشنواره های برپایی در این ایام است. مورد استقبال قرار خواهد گرفت و آداب و رسوم ما نیز از این طریق انتقال پیدا خواهد کرد و همچنین صنایع د.

وی گفت : غنای فرهنگی و سطح تحصیلات جوانان استان همیشه سرسبز گیلان و ذائقه خوب و متنوع غذایی مردم گیلان در کشور کم نظیر است و پس از آن اهتمام باید به خرج رود که جشنواره جشنواره های غنای فرهنگی را از جشنواره دریافت و در این جشنواره برگزار کند. صوص از وجود نخبگان، اساتید، دانشگاه و اندیشه های استفاده می شود تا جشنواره های منابع غنی را به.

فتنی است در پایان این جلسه از پوستر جشنواره تمشک بندر کیاشهر رونمایی شد.

این جشنواره از ۱۲ لغایت ۱۹ تیرماه سال جاری در ساحل بندر کیاشهر برگزار می شود.

000000000000

انتهای پیام /

دکمه بازگشت به بالا