اخبار استانی

بهبود رتبه جهانی و بومتریک دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی

 بهبود رتبه جهانی و بومتریک دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با بیان اینکه آخرین نتایج رتبه‌بندی وبومتریک در ژانویه ٢٠٢٣ اعلام شده، افزود: رتبه جهانی این دانشگاه در ژانویه 2023 نسبت به جولای 2022، 55 رتبه بهبود یافته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری اخبار استانی، دکتر امیرعلی قهرمانی با اعلام این خبر  اظهار کرد: این نظام رتبه‌بندی به ارزیابی حضور پژوهشی و آموزشی دانشگاه‌ها در وب از طریق وبسایت های دانشگاهی آنان می پردازد.

وی ادامه داد: بر این اساس، وب سایت دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی براساس سه شاخص تعداد ارجاع یا لینک‌های برقرارشده از سایر سایت‌ها به سایت دانشگاه شاخص (Visibility) ، تعداد استنادات ۳۱۰ نویسنده پُراستناد دانشگاه در Google Scholar  شاخص(Openness/Transparency) و تعداد مقالات کیفی دانشگاه قرارگرفته در بین ۱۰ %مقالات پُراستناد موضوع مربوطه در سایت  SCImago شاخص(Scholar/Excellence) ارزیابی و رتبه‌بندی می‌شوند که دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در بین 65 دانشگاه علوم پزشکی کشور، رتبه ی 39 را کسب کرده است.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی عنوان کرد: رتبه جهانی دانشگاه درجولای 2022، 3 هزار و 824 بوده که با 55 رتبه ارتقاء به 3 هزار و 769 در ژانویه 2023 رسیده است.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا