اخبار استانی

بهره برداری از ترمینال مسافری فرودگاه کیش در تیرماه ۱۴۰۱

به گزارش خبرگزاری اخبار استانی از کیش، سعید پورزادی با اعلام این خبر به رسانه ها که پایانه های مسافربری جدید فرودگاه بین المللی این جزیره تیرماه امسال با انجام عملیات عمرانی برخی فعالیت ها به مرحله پیش راه اندازی می رسد.اظهار داشت: پایانه مسافربری جدید فرودگاه بین جهانی کیش با 42 هزار متر مربع زیربنا در چهار متر با ظرفیت پذیرش سالانه 6 میلیون مسافر و استانداردهای بین المللی به ساکنین و گردشگران در حال احداث است.

وی با بیان اینکه این طرح هم اکنون از پیشرفت مناسبی بوده است و انتظار می رود پس از اتمام و بهره برداری در 15 تا 20 سال تمام نیازهای سرمایه داخلی را برآورد کنیم: انتظار داریم با توجه به پیشرفت کار تیرماه امسال به مرحله انجام شود. یش راه اندازی برسد و در این مرحله نواقصات احتمالی آن نیز حل شود.

پورزادی راه اندازی موتورخانه جهت آزمایش سیستم تهویه و سرمایشی، رفع اشکلات احتمالی از جمله موارد پیش از راه اندازی این پایانه است: پس از بهره برداری از پایانه مسافری جدید فرودگاه کیش، طرح تعمیرات پایانه قدیم نیز در دستور کار قرار می گیرد.

هم اکنون فرودگاه کیش با چهار ترمینال، 2 باند موازی، به طول سه هزار و 650 متر و عرض 45 متر قابلیت نشست و برخواست هواپیماهای پهن پیکر را دارد و سالانه به صورت میانگین 2 میلیون پذیرش پذیرش می کند.

بر اساس گزارش منتشر شده توسط مرکز و آمار شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در ماه نوروز سال 1401، این فرودگاه کیش رتبه سوم را در بین فرودگاه های کشور به خود اختصاص داده است.

دکمه بازگشت به بالا